Lasteleht

reede 08. detsember 2017 Talvekontsert

Neljapäeval, 14. detsembril 17.30 olete oodatud raamatukogu suurde saali Pärnu muusikakooli rütmimuusikaosakonna talvekontserdile. Esinevad bändid ja solistid. Kohtume raamatukogus!


esmaspäev 27. november 2017 Raamatukogude lahtiolekuajad pühade ajal

Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3), Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) ja Rääma raamatukogu (Kaevu 27) lahtiolekuajad jõulude ja aastavahetuse ajal: 23.-26.12 - suletud 30., 31.12 ja 1.01 - suletud Toredat pühade aega!


Näitused

Vivian Schotowsky hõbeehete näitusmüük I korruse galeriis;

Pärnu üldhariduskoolide 5.-12. klasside kunstikonkursil auhinnatud tööd trepigaleriis;

Anna Ahmatovale pühendatud näitus I korruse galeriis;

Vaasa õpilaste kunstinäitus perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

Teabekirjanduse osakond

 

tel. 445 5705

e-post: lugemissaal(at)pkr.ee

 

Avatud:

 

E-R 10-19 L 10-15

 

01.06.-31.08 E-R 10-18 L 10-15

 

Iga kuu viimane reede on sisetööpäev. Raamatukogu on suletud.

Iga kuu esimesel laupäeval saab raamatuid tagastada viivist maksmata.Teabekirjanduse osakonnas on koju laenamiseks ja kohalkasutuseks:

- aimekirjandus

- teatmeteosed

- sõnaraamatud

- käsiraamatud

- õpikud

- Pärnu ja Pärnumaa kodulooline kirjandus, Pärnumaa ajalehed

 

Kohalkasutuseks mõeldud raamatuid saab teabekirjanduse osakonnast üheks ööks koju laenata. Öölaenutuse eeskirju vaata siit.

 

Teabekirjanduse osakonnast saab koju laenata e-lugereid. E-lugereid laenutatakse lugemishuvilistele alates 16. eluaastast nii raamatukogu e-raamatute kui ka isiklike e-raamatute lugemiseks. E-lugerite laenutuse periood on kuni 21 päeva ilma tagastustähtaja pikendamise võimaluseta. E-lugeri laenutustähtaja möödumisel rakendatakse viivist, nii nagu teistegi teavikute puhul, iga hilinenud päeva eest vastavalt kehtestatud hinnakirjale.
E-lugeri laenutamise korda vaata siit.

E-lugerite kasutusjuhend

E-raamatud Pärnu Keskraamatukogu e-lugerites

Teatmeteenindus:

Infootsinguks on lugejaile kaks otsinguarvutit. Raamatukoguhoidjad juhendavad teid e-kataloogi kasutamisel ja raamatute ning perioodika leidmisel. Abistame lugejaid artiklite, õigusaktide ja Internetis leiduva info otsingul. Vastame teemapäringutele, täpsustame trükiste andmeid ja fakte telefoni ning e-posti teel.

Teabekirjanduse osakonnas saab kasutada oma sülearvutit, laudadel on olemas pistikupesad. Raamatukogus on ka WiFi traadita interneti leviala. Pakume ka võimalust kasutada lauaarvutit ja akupanka.

Tasulised teenused:

  • ühepoolne A4 koopia 0,10€
  • ühepoolne A3 koopia 0,15€
  • printimine 0,15€ leht

Raamatukogudevaheline laenutus (RVL)

Tellime meie raamatukogus puuduva, ent lugejale vajaliku raamatu või koopia artiklist teistest Eesti raamatukogudest. Lugeja tasub postikulud. RVL-i teel tellitud raamatuid saab kasutada raamatukogus kohapeal.