Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 19. aprill 2012 15:03 Vanus: 6 aastat

5. mail toimus Kokku tulek!

5. mail kogunesid Pärnu Keskraamatukokku julged esinejad ja uudishimulikud kuulajad-vaatajad. Kokku tulevid noored, kel huvi mustkunsti ja tuulelohede lennutamise vastu.

Kohal olid needki, kes sellistest hobidest kuulnud polnud, aga tahtmist teada saada jagus.
Mustkunsti telgitagustest rääkis ja kaarditrikke näitas Andreas Jürimäe. Pärnu Koidula Gümnaasiumis õppiv noormees on mustkunsti-hobiga tegelenud kolm aastat ja esinenud erinevatel üritustel nii oma koolis kui Tsirkusepuu festivalil tänavamustkunstnikuna.
Tuulelohede värvilist maailma tutvustasid isa-poega Alari ja Klaus Heinaste. Nemad on osa lennutamislembesest perest, kelle lohehuvi sai alguse Klausi sünnipäevakingist - tuulelohest. Nüüd osaletakse kõigil suurematel lohelennutamistel Eestis ja kuulutakse Tuuleloheklubisse. Ning uhkeid tuulepüüdjaid meisterdatakse aina juurdegi. Loosiõnnelikud noored said laupäeval ka ise tuulelohe tegemises osaleda.
Esimest, kuid mitte viimast korda toimnud "Kokku tulekule" on edaspidi oodata väga erinevate hobide, huvide ja ametite esindajaid. Sõprade hulgas heakskiitu leidnud, vaikselt omaette toimetanud või suisa kuulsad inimesed räägivad, mis nende päeva põnevaks teeb.
Lisaks sellele said kõik laupäeval raamatukokku tulnuid osa võtta magusast majamängust. Mängijal tuli raamatukogus lahtiste silmade ja nutika meelega ringi jalutada ja lõbus küsimusteleht ära täita. Kes magusa auhinna saab, see selgub hobipäevale järgneva nädala jooksul.