Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 19. aprill 2012 15:03 Vanus: 6 aastat

5. mail toimus Kokku tulek!

5. mail kogunesid Pärnu Keskraamatukokku julged esinejad ja uudishimulikud kuulajad-vaatajad. Kokku tulevid noored, kel huvi mustkunsti ja tuulelohede lennutamise vastu.

Kohal olid needki, kes sellistest hobidest kuulnud polnud, aga tahtmist teada saada jagus.
Mustkunsti telgitagustest rääkis ja kaarditrikke näitas Andreas Jürimäe. Pärnu Koidula Gümnaasiumis õppiv noormees on mustkunsti-hobiga tegelenud kolm aastat ja esinenud erinevatel üritustel nii oma koolis kui Tsirkusepuu festivalil tänavamustkunstnikuna.
Tuulelohede värvilist maailma tutvustasid isa-poega Alari ja Klaus Heinaste. Nemad on osa lennutamislembesest perest, kelle lohehuvi sai alguse Klausi sünnipäevakingist - tuulelohest. Nüüd osaletakse kõigil suurematel lohelennutamistel Eestis ja kuulutakse Tuuleloheklubisse. Ning uhkeid tuulepüüdjaid meisterdatakse aina juurdegi. Loosiõnnelikud noored said laupäeval ka ise tuulelohe tegemises osaleda.
Esimest, kuid mitte viimast korda toimnud "Kokku tulekule" on edaspidi oodata väga erinevate hobide, huvide ja ametite esindajaid. Sõprade hulgas heakskiitu leidnud, vaikselt omaette toimetanud või suisa kuulsad inimesed räägivad, mis nende päeva põnevaks teeb.
Lisaks sellele said kõik laupäeval raamatukokku tulnuid osa võtta magusast majamängust. Mängijal tuli raamatukogus lahtiste silmade ja nutika meelega ringi jalutada ja lõbus küsimusteleht ära täita. Kes magusa auhinna saab, see selgub hobipäevale järgneva nädala jooksul.