Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 10. september 2013 14:35 Vanus: 5 aastat

Aimar Ventsel tutvustas Jakuutiat ja jakuute "Minu Jakuutia: disko ja tundra vahel"

Neljapäeval, 3. oktoobril rääkis raamatu "Minu Jakuutia" autor Aimar Ventsel Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Jakuutia muusikast, kultuurist ja traditsioonidest.

Aimar Ventsel tutvustab Jakuutiat ja jakuute järgmiselt: "Jakuudid on Venemaa Kaug-Idas juba tsaariajast mänginud tähtsat rolli, nad on läbi aegade olnud keskvõimu ja kohalike rahvaste vahendajad. 1920ndail käivitus jakuutide seas moderniseerumisprotsess koos omakeelse kirjanduse, teaduse ja kunsti loomisega. Minu ettekanne keskendub jakuudi kaasaegsele muusikale. Jakuudi muusika on läbi aegade adapteerinud helisid ja tehilisi vahendeid muudest kultuuridest, viimasel ajal moodsast Lääne kultuurist. Sellest hoolimata esitavad jakuudid muusikat, mida nad ise kirjeldavad kui „traditsiooniline muusika“. Ettekandes näidatakse rohkesti videoid ja pilte ning mängitakse erinevaid muusikastiile selgitamaks kuidas jakuudid mõiste „kaasaegne“ ja „traditsiooniline“ kokku viivad. Lühidalt peatun ma ka sellel, kuidas mõjutavad poliitilised protsessid Jakuutias muusika arengut."
Aimar Ventsel lõpetas 1993. a Tartu Ülikooli etnoloogia ja ajaloo erialal. Doktorikraadi kaitses 2005 Halles Martin Lutheri Ülikoolis ja Max Plancki Sotsiaalantropoloogia Instituudis väitekirjaga "Põhjapõder, kodukoht ja ühiskäendus: sugulussidemed ja omandisuhted siberi külas". Alates 2003. aastast on lugenud TÜ-s loenguid etnoloogia erialal; 2009. aastast on töötanud lektori ja vanemteadurina. Peamisteks uurimisteemadeks on majandus- ja juriidiline antropoloogia, muusikakultuurid, identiteediprotsessid ja omandisuhted muusikaäris. Töötab ka Raadio 2 DJ-na.