Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

laupäev 10. november 2012 13:58 Vanus: 6 aastat

Ametite ja hobide päeval käisid raamatukogus juuksuriõpilased ja sepp

17. novembri ametite ja hobide päeval räägiti juuksuri ja sepa tööst. Kohal olid Pärnumaa Kutsehariduskeskuse juuksuriõpilased Kätlin Nõmm, Pille Rämo ja Hanna-Kaisa Soon ning sepp Gunnar Vares Venuse Bastioni sepikojast.

"Laheda leksikoni" andmetel võib innukas juuksekasvataja oma soengu küll pooleteise meetri pikkuseks kasvatada, aga küllap tahaks temagi teada, kuidas oma juustega hästi läbi saada. Sellest tulevased juuksurid lahkesti ka kõigile huvilistele rääkisidki, olgu siis tegemist poiste või tüdrukutega. Punuti patse ning räägiti juuksuri põnevast ja vajalikust elukutsest.
Ilmar Trulli naljajuttu uskudes olevat sepad vanasti hoopis leiva- ja saiaseppadeks jagunenud ning hoolega saia sepistanud. Et aga välja tuli alati kõigest sepik, kandis nende töökohtki sepikoja nime. Eesti vanimast töötavast sepikojast raamatukokku tuleva sepa Gunnar Varese puhul pole küll kahtlustki, et ta ikka seda päris ehtsat tulist sepakunsti valdab. Selle tõestuseks viis ta kõik huvilised raamatukogust otse üle õue oma sepikotta ja  pajatas sealses ehedas olustikus sepatööst.