Lasteleht

teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail kell 17.00 olete kõik oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali, kus pärnakas Hedda Peet esitleb oma vastvalminud raamatut "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest". Esitlusel on raamat müügil hinnaga 20€ ja raamatule...


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

Kolmapäeval, 23. mail 17.30 esinevad Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


esmaspäev 07. mai 2018 Piret Voolaid räägib kaasaegsest folkloorist

17. mail rääkis folklorist Piret Voolaid kultuuripärandi huvilistele teemal: Vanasõnadest uusmõistatusteni ehk argikeel täis lühifolkloori. Loeng pühendatud Euroopa kultuuripärandi aastale.


Näitused

Olga Belash-Karasjova maalinäitus "Maalimise lood" I korruse galeriis;

"William ja sõbrad on k(h)oos!" trepigaleriis;

Laura Kaaviste maalid "Mustrid frida kahlo järgi" perioodikagaleriis;

"Vene rahvuslikud pidulikud naiste peakatted" I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 19. jaanuar 2018 13:57 Vanus: 123 päeva

Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert.

Anne Adams on muusik, muusikaõpetaja ja laulukirjutaja. Pärnus sündinud Anne Adams õppis kodulinna muusikakoolis akordionimängu Heljo Aarma juures. Lõpetas 1985 Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli klassikalise laulu ja muusikateooria erialal.  Adams on õppinud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pärimusmuusikat etnomusikoloogia suunal.  Laulis 1977–92 "Vanemuise”  kooris ja mängis kõrvalosi. Aastast 2000 elab Tallinnas, kus on jätkanud pop- ja džässlaulu õpetamist. Anne Adamsi igihaljad laulud „Oled mu järv” ja „Ikka koju” on olnud muusikasõprade lemmikud läbi aastakümnete.

2017 sügisel valmis Anne Adamsil plaat „Läinud aegade mõtted”, mida lauljanna iseloomustab nii: 

„Hea luule, luuleraamatud ja huvi nende vastu on jäämas järjest kitsamasse ringi. Soov oleks pakkuda oma lauludega üht kestvama ja ajatuma väärtusega elamust".