Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 03. oktoober 2016 10:49 Vanus: 2 aastat

"Arbujate aabits"

6. oktoobril rääkis Vallo Kepp Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kirjandusrühmituse Arbujad liikmetest, tegevusest ja loomingust. !

ARBUJAD (tähestikulises järjekorras): Betti Alver, Bernard Kangro, Uku Masing, Kersti Merilaas, Mart Raud, August Sang, Heiti Talvik, Paul Viiding ja luuleantoloogia koostaja Ants Oras.

Arbujate saatus on vähendatud pilt Eesti inimeste saatusest: koos Orasega üheksast arbujast põgenesid pagulusse Kangro ja Oras, Raud ja Viiding astusid komparteisse, Raud siirdus hävituspataljonist nõukogude tagalasse ja tuli vene vägedega tagasi, Masing oli siseemigratsioonis enne ja pärast sõda, Talvik hukkus Siberis, Alver, Merilaas, Sang, Viiding visati välja nõukogude Kirjanike Liidust, tõsi, hiljem nende liikmelisus taastati, Viiding visati välja komparteist ja ei naasnudki partei rüppe tagasi.