Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 03. oktoober 2016 10:49 Vanus: 1 aastat

"Arbujate aabits"

6. oktoobril rääkis Vallo Kepp Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kirjandusrühmituse Arbujad liikmetest, tegevusest ja loomingust. !

ARBUJAD (tähestikulises järjekorras): Betti Alver, Bernard Kangro, Uku Masing, Kersti Merilaas, Mart Raud, August Sang, Heiti Talvik, Paul Viiding ja luuleantoloogia koostaja Ants Oras.

Arbujate saatus on vähendatud pilt Eesti inimeste saatusest: koos Orasega üheksast arbujast põgenesid pagulusse Kangro ja Oras, Raud ja Viiding astusid komparteisse, Raud siirdus hävituspataljonist nõukogude tagalasse ja tuli vene vägedega tagasi, Masing oli siseemigratsioonis enne ja pärast sõda, Talvik hukkus Siberis, Alver, Merilaas, Sang, Viiding visati välja nõukogude Kirjanike Liidust, tõsi, hiljem nende liikmelisus taastati, Viiding visati välja komparteist ja ei naasnudki partei rüppe tagasi.