Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 30. juuli 2012 16:38 Vanus: 6 aastat

Augustiunetuse raamatulaat

11. augustil toimus Koidula pargis Augustiunetuse raamatulaat ja kontsert Unetute ööde muusika - Belka, Albert Marginal ja Helena Randlaht.

Öö on muusikainimestele peamine tegutsemise aeg. Siis antakse umbsete lokaalide palavatel lavadel kontserte või sõidetakse kuskilt kaugelt kodupoole. Aga hoopis vähem on teada, et öö on oluline aeg paljudele muusikutele ka muus mõttes. See on muusika loomiseks magusaim aeg, sest öös on kõik teisiti. Oma unetutel öödel kirjutatud muusikat esitavad kolm erinäolist Pärnu muusikut-laululoojat. Kolm isepärast muusikalist tsüklit moodustavad terviku, mis peaks igale augustiunetuselisele pakkuma midagi.
Belka - Pärnu trubaduuri-kultuuri korüfee, grunge-legend ja laululooja. Aastate jooksul on tema varasalve kogunenud nii palju erinäolist, ent samas jäägitult temalikku loomingut, et selle korraga ettekandmiseks läheks ilmselt mitme kontserdi jagu aega. Seekord esitab ta aga omapoolse nägemuse ööst, kus on sündinud lood, mida ta laulab.
Albert Marginal - Ansambel John Stuart Milli loominguline mootor, kelle sõnul pole mažoorsetel nootidel tema üle mingit mõju. Tema lugude tekstides põimuvad argielu ja kõik muu sellega seonduv. Väidetavalt on see autori esimene soolokontsert nende lugudega.
Helena Randlaht - Möödunud aasta augustiunetud nautisid tema tänavakontserti hilisõhtusel Supeluse tänaval. See hääl ja esitus lummas tervet tänavat. Ilmselgelt ei ole vaja tervet rock-bändi, selleks, et lummata rahvamasse. Kuigi tema ongi ansambel Sibyl Vane´i hing ja hääl.

Pärnu kunstide öö "Augustiunetus" kohta leiate täpsemat infot kodulehelt.