Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 30. juuli 2012 16:38 Vanus: 6 aastat

Augustiunetuse raamatulaat

11. augustil toimus Koidula pargis Augustiunetuse raamatulaat ja kontsert Unetute ööde muusika - Belka, Albert Marginal ja Helena Randlaht.

Öö on muusikainimestele peamine tegutsemise aeg. Siis antakse umbsete lokaalide palavatel lavadel kontserte või sõidetakse kuskilt kaugelt kodupoole. Aga hoopis vähem on teada, et öö on oluline aeg paljudele muusikutele ka muus mõttes. See on muusika loomiseks magusaim aeg, sest öös on kõik teisiti. Oma unetutel öödel kirjutatud muusikat esitavad kolm erinäolist Pärnu muusikut-laululoojat. Kolm isepärast muusikalist tsüklit moodustavad terviku, mis peaks igale augustiunetuselisele pakkuma midagi.
Belka - Pärnu trubaduuri-kultuuri korüfee, grunge-legend ja laululooja. Aastate jooksul on tema varasalve kogunenud nii palju erinäolist, ent samas jäägitult temalikku loomingut, et selle korraga ettekandmiseks läheks ilmselt mitme kontserdi jagu aega. Seekord esitab ta aga omapoolse nägemuse ööst, kus on sündinud lood, mida ta laulab.
Albert Marginal - Ansambel John Stuart Milli loominguline mootor, kelle sõnul pole mažoorsetel nootidel tema üle mingit mõju. Tema lugude tekstides põimuvad argielu ja kõik muu sellega seonduv. Väidetavalt on see autori esimene soolokontsert nende lugudega.
Helena Randlaht - Möödunud aasta augustiunetud nautisid tema tänavakontserti hilisõhtusel Supeluse tänaval. See hääl ja esitus lummas tervet tänavat. Ilmselgelt ei ole vaja tervet rock-bändi, selleks, et lummata rahvamasse. Kuigi tema ongi ansambel Sibyl Vane´i hing ja hääl.

Pärnu kunstide öö "Augustiunetus" kohta leiate täpsemat infot kodulehelt.