Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 22. september 2006 13:45 Vanus: 12 aastat

Elektroonilisest laenutamisest Pärnu Keskraamatukogus ja haruraamatukogudes

2006 a. septembrist laenutatakse Pärnu Keskraamatukogus(Akadeemia 3), Ranna raamatukogus (Papiniidu 50), Ülejõe raamatukogus (Jannseni 39) ja Rääma raamatukogus (Kaevu 27) raamatuid elektrooniliselt, seoses sellega on kasutusel elektrooniline lugejakaart, mis kehtib nii keskkogus kui ka haruraamatukogudes.

Täiskasvanutele maksab elektrooniline lugejakaart 20 krooni, lastele, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 10 krooni. Uusi lugejakaarte saab osta kõigist nimetatud raamatukogudest.

Lugejal on õigus keskraamatukogust laenata 6 teavikut, haruraamatukogudest saab koju laenata kuni 4 teavikut. Kokku saab lugeja Pärnu linna raamatukogudest koju laenata10 teavikut.

Pärast laenutuse vormistamist saab lugeja raamatukoguhoidjalt väljatrüki laenatud raamatute nimekirja ning tagastamistähtajaga. Kui lugeja on lugejaks registreerimisel teatanud raamatukogule ka oma e-posti aadressi, siis saadab programm talle 2 päeva enne laenutustähtaja saabumist vastavasisulise meeldetuletuse. Kui lugeja selle aja jooksul raamatuid ei tagasta või tähtaega ei pikenda, siis saadab programm juba meeldetuletuse, kus on ära märgitud ka viivise summa ning laenatud raamatute nimekiri. Laenutustähtaega saab pikendada nii e-posti (raamatukogu saadab vastuseks pikenduspalvele uue tagastamistähtaja) kui ka telefoni teel.