Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. märts 2011 13:28 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

9. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis noore türgi päritolu saksa režissööri Fatih Akini film "Vastu seina" ("Gegen die Wand").

Vastu seina
(Gegen die Wand)
Saksamaa 2003 / 120 min

Režissöör: Fatih Akin, stsenarist: Fatih Akin, operaator: Rainer Klausmann, muusika: Klaus Maeck, osades: Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kiraç, tootja: Wüste Filmproduktion, müük: Bavaria Film, koopia: Goethe Instituut

Türgi päritolu saksa lavastaja Fatih Akini film on kirglik ja traagiline lugu, mis ületab riikide ja rahvuste piire.
Cahil ja Sibel kohtuvad psühhiaatriahaiglas pärast seda, kui mõlemad on püüdnud ennast tappa. Sibel soovib pääseda Türgi ühiskonna pealesurutud traditsioonidest ja ainsa pääseteena näib olevat formaalne abielu mõne türgi mehega, selleks pöördub ta sooviga Cahili poole. Perekondlikest sidemetest vabanemine osutub siiski keerulisemaks, kui naine seda arvata oskas.
"Vastu seina" on täis elulusti ja masendust, siirust ja kompromissitust aga ka enesehävitamist ja rock’n’rolli. Kohtuvad mees, kes tahab elust lahkuda ja naine, kes tahab elult võtta rohkem, kui tema keskkond talle võimaldab. Lisaks melodramaatikale lisab Akin siia ka etnilise ja urbanistliku kultuuri vastanduse - režissöör näib küsivat, kui olulised on siis inimesele popkultuurist läbi põimunud ühiskonnas ta juured ja üha võõramaks muutuvad traditsioonid.

2004. a. Berliini festivalil võitis "Vastu seina" parima filmi Kuldkaru auhinna, samuti valis Euroopa Filmiakadeemia selle draama aasta parimaks tööks.

Klipp YouTube's


Film jõudis Pärnusse Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Goethe Instituudi vahendusel.