Lasteleht

kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


esmaspäev 08. jaanuar 2018 Pärnu Keskraamatukogu lõbus perepäev

Saame kokku 109 aastases raamatukogus! Sünnipäevakuu lõbus perepäev - laupäev koos hea tujuga: pilte, helisid, maitseid, kohtumisi ja isetegemise lusti! Tule 20. jaanuaril 2018. Kohtume raamatukogus!


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. märts 2011 13:28 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

9. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis noore türgi päritolu saksa režissööri Fatih Akini film "Vastu seina" ("Gegen die Wand").

Vastu seina
(Gegen die Wand)
Saksamaa 2003 / 120 min

Režissöör: Fatih Akin, stsenarist: Fatih Akin, operaator: Rainer Klausmann, muusika: Klaus Maeck, osades: Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kiraç, tootja: Wüste Filmproduktion, müük: Bavaria Film, koopia: Goethe Instituut

Türgi päritolu saksa lavastaja Fatih Akini film on kirglik ja traagiline lugu, mis ületab riikide ja rahvuste piire.
Cahil ja Sibel kohtuvad psühhiaatriahaiglas pärast seda, kui mõlemad on püüdnud ennast tappa. Sibel soovib pääseda Türgi ühiskonna pealesurutud traditsioonidest ja ainsa pääseteena näib olevat formaalne abielu mõne türgi mehega, selleks pöördub ta sooviga Cahili poole. Perekondlikest sidemetest vabanemine osutub siiski keerulisemaks, kui naine seda arvata oskas.
"Vastu seina" on täis elulusti ja masendust, siirust ja kompromissitust aga ka enesehävitamist ja rock’n’rolli. Kohtuvad mees, kes tahab elust lahkuda ja naine, kes tahab elult võtta rohkem, kui tema keskkond talle võimaldab. Lisaks melodramaatikale lisab Akin siia ka etnilise ja urbanistliku kultuuri vastanduse - režissöör näib küsivat, kui olulised on siis inimesele popkultuurist läbi põimunud ühiskonnas ta juured ja üha võõramaks muutuvad traditsioonid.

2004. a. Berliini festivalil võitis "Vastu seina" parima filmi Kuldkaru auhinna, samuti valis Euroopa Filmiakadeemia selle draama aasta parimaks tööks.

Klipp YouTube's


Film jõudis Pärnusse Tartu Saksa Kultuuri Instituudi ja Goethe Instituudi vahendusel.