Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 31. märts 2011 00:10 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

6. aprillil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis soome režissööri Jukka-Pekka Siili film "Ganes" ("Hurriganes"). Film on soome keeles ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs on prii.

anes, Soome 2007
Režissöör: Jukka-Pekka Siili
Stsenaristid: Antero Arjatsalo, Pentti Kasurinen
Operaator: Jarkko T. Laine
Montaaž: Joona Louhivuori
Kunstnik: Jukka Uusitalo
Produtsent: Aleksi Bardy
Osades: Eero Milonoff, Jussi Nikkilä, Kari Hietalahti, Tommi Korpela, Mauno Malmivaara, Olavi Uusivirta, Minttu Mustakallio jt
Pikkus 110 minutit.

Jukka-Pekka Siili mängufilm jälgib kuulsa soome rockibändi HURRIGANES tõusu 1970. aastatel. Bändi liider, mustlasjuurtega Henry „Remu“ Aaltonen on kasvanud üles rasketes oludes. Kooli pooleli jätnud, elab ta koos sõpradega murdvarga elu. Remut ootab nö tavaline saatus: vangla, narkootikumid, vägivaldne surm. Ent rockmuusika innustab Remut ja teeb temast teise mehe. Ta õpib trummi taguma ning üritab pääseda erinevatesse bändidesse. Pärast aastat vanglas teeb Remu oma bändi. Läbilöök on tulekul, ent enne tuleb õiendada vanad arved – sõprade ja narkotsiga.
50-ndate ja 60-ndate aastate rockilugude cover-versioone ja omaloomingut viljelenud prolerocki punt HURRIGANES tegutses Soomes aastatel 1970-1984. Tänaseks on bändi muusikutest elus vaid selle liider, kes alates 1998. aastast esineb nime REMU & HURRIGANES all. JP Siili mängufilm jälgib üsna täpselt bändi tegelikku saamislugu ning kasutab efektselt lugematuid bändi esinemiste ja Remu sõnavõttudega seotud (tragi)koomilisi legende. Film pälvis soome filmiauhinna parima kunstnikutöö ja kostüümi kategoorias.

Filmi toome teieni koostöös Soome Suursaatkonnaga.

Trailer