Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 31. märts 2011 00:10 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

6. aprillil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis soome režissööri Jukka-Pekka Siili film "Ganes" ("Hurriganes"). Film on soome keeles ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs on prii.

anes, Soome 2007
Režissöör: Jukka-Pekka Siili
Stsenaristid: Antero Arjatsalo, Pentti Kasurinen
Operaator: Jarkko T. Laine
Montaaž: Joona Louhivuori
Kunstnik: Jukka Uusitalo
Produtsent: Aleksi Bardy
Osades: Eero Milonoff, Jussi Nikkilä, Kari Hietalahti, Tommi Korpela, Mauno Malmivaara, Olavi Uusivirta, Minttu Mustakallio jt
Pikkus 110 minutit.

Jukka-Pekka Siili mängufilm jälgib kuulsa soome rockibändi HURRIGANES tõusu 1970. aastatel. Bändi liider, mustlasjuurtega Henry „Remu“ Aaltonen on kasvanud üles rasketes oludes. Kooli pooleli jätnud, elab ta koos sõpradega murdvarga elu. Remut ootab nö tavaline saatus: vangla, narkootikumid, vägivaldne surm. Ent rockmuusika innustab Remut ja teeb temast teise mehe. Ta õpib trummi taguma ning üritab pääseda erinevatesse bändidesse. Pärast aastat vanglas teeb Remu oma bändi. Läbilöök on tulekul, ent enne tuleb õiendada vanad arved – sõprade ja narkotsiga.
50-ndate ja 60-ndate aastate rockilugude cover-versioone ja omaloomingut viljelenud prolerocki punt HURRIGANES tegutses Soomes aastatel 1970-1984. Tänaseks on bändi muusikutest elus vaid selle liider, kes alates 1998. aastast esineb nime REMU & HURRIGANES all. JP Siili mängufilm jälgib üsna täpselt bändi tegelikku saamislugu ning kasutab efektselt lugematuid bändi esinemiste ja Remu sõnavõttudega seotud (tragi)koomilisi legende. Film pälvis soome filmiauhinna parima kunstnikutöö ja kostüümi kategoorias.

Filmi toome teieni koostöös Soome Suursaatkonnaga.

Trailer