Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 22. september 2011 09:47 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

28. septembril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis soome režissööri Aleksi Mäkelä film "Äärelinn" ("Rööperi").

Režissöör Aleksi Mäkelä senimaani värskeim linatöö ÄÄRELINN tutvustab elu Helsingi äärelinnas Punavuoris, rahvakeeli Rööperis, mis on tolleaegne kriminaalse elemendi liivakast ja kuritegevuse tuiksoon; see on paik, millest iga mõistlik inimene hoiab heaga kaugemale. Linnaosa on küll väike, aga rühmitusi, kes siin ülemvõimu haarata sooviksid, jällegi mitu. Nii tekib hulganisti lahkarvamusi. Lahendusi ses võimuvõitluses ei paku aga ükski sõna, heal juhul lõppevad konfliktid maksahoobiga, halvemal juhul vinnastatakse relvad. See oli aeg, mil laevad olid puust ja mehed rauast.
Filmi stsenaariumi aluseks on Harri Nykäneni ja Tom Sjöbergi raamat, mis põhineb inimeste mälestustel ja reaalselt juhtunud sündmustel Rööperi linnajaos. Sealjuures on Tom Sjöberg ise Rööperi kasvandik ja kunagine Soome allilma legend. Rööperi viimaste aastakümnete arengud on aga üsna üllatuslikud. Kriminaalsest töölislinnakust on saanud moekas elukeskkond.
Filmis portreteeritud rusikakangelastest mafioososid mängivad valdavalt tuntud Soome näitlejad, kellega on Aleksi Mäkela ka eelnevate filmide juures koostööd teinud. Läbi käiakse kõik kuritegeliku eluga hästi seonduvad teemad: raske lapsepõlv, hariduse puudumine, lõhkikistud perekond, vangla, narkootikumid, pornograafia jms. Aga selles filmis on ka väga palju helget. Näiteks kogu heliriba väärib kiitust, samuti suurepärane operaatoritöö ja rolli sisseelanud näitlejate esitus. Tegelikult jätab kogu linateos helge tunde, kuivõrd valminud on väga tõetruu ja hästi jutustatud lugu. Seda filmi võib liialdamata pidada Soome “Ristiisaks”. Soovitatav vaatamine kindlasti!

Aleksi Mäkelä (s. 1969, Helsingi) on edukaim soome noore põlvkonna filmirežissöör. “Kaabakate” (1999) publikumenu pani aluse Soome kino noorendamisele, tema filmid “Vinged vennad” (2003) ja “Matti” (2006) kogusid kodumaal kokku uskumatu koguse, üle 1 miljoni vaataja ja mõlemaid näidati ka Eesti kinodes. Sõltumata žanrist on Mäkelä filmide ühiseks jooneks mehe vaatenurk ja kiire action. ÄÄRELINN on Mäkelä üheksas täispikk film.

Filmi treilerit saate vaadata siit.

Filmi toome teieni koostöös Soome Suursaatkonnaga.