Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 22. september 2011 09:47 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

28. septembril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis soome režissööri Aleksi Mäkelä film "Äärelinn" ("Rööperi").

Režissöör Aleksi Mäkelä senimaani värskeim linatöö ÄÄRELINN tutvustab elu Helsingi äärelinnas Punavuoris, rahvakeeli Rööperis, mis on tolleaegne kriminaalse elemendi liivakast ja kuritegevuse tuiksoon; see on paik, millest iga mõistlik inimene hoiab heaga kaugemale. Linnaosa on küll väike, aga rühmitusi, kes siin ülemvõimu haarata sooviksid, jällegi mitu. Nii tekib hulganisti lahkarvamusi. Lahendusi ses võimuvõitluses ei paku aga ükski sõna, heal juhul lõppevad konfliktid maksahoobiga, halvemal juhul vinnastatakse relvad. See oli aeg, mil laevad olid puust ja mehed rauast.
Filmi stsenaariumi aluseks on Harri Nykäneni ja Tom Sjöbergi raamat, mis põhineb inimeste mälestustel ja reaalselt juhtunud sündmustel Rööperi linnajaos. Sealjuures on Tom Sjöberg ise Rööperi kasvandik ja kunagine Soome allilma legend. Rööperi viimaste aastakümnete arengud on aga üsna üllatuslikud. Kriminaalsest töölislinnakust on saanud moekas elukeskkond.
Filmis portreteeritud rusikakangelastest mafioososid mängivad valdavalt tuntud Soome näitlejad, kellega on Aleksi Mäkela ka eelnevate filmide juures koostööd teinud. Läbi käiakse kõik kuritegeliku eluga hästi seonduvad teemad: raske lapsepõlv, hariduse puudumine, lõhkikistud perekond, vangla, narkootikumid, pornograafia jms. Aga selles filmis on ka väga palju helget. Näiteks kogu heliriba väärib kiitust, samuti suurepärane operaatoritöö ja rolli sisseelanud näitlejate esitus. Tegelikult jätab kogu linateos helge tunde, kuivõrd valminud on väga tõetruu ja hästi jutustatud lugu. Seda filmi võib liialdamata pidada Soome “Ristiisaks”. Soovitatav vaatamine kindlasti!

Aleksi Mäkelä (s. 1969, Helsingi) on edukaim soome noore põlvkonna filmirežissöör. “Kaabakate” (1999) publikumenu pani aluse Soome kino noorendamisele, tema filmid “Vinged vennad” (2003) ja “Matti” (2006) kogusid kodumaal kokku uskumatu koguse, üle 1 miljoni vaataja ja mõlemaid näidati ka Eesti kinodes. Sõltumata žanrist on Mäkelä filmide ühiseks jooneks mehe vaatenurk ja kiire action. ÄÄRELINN on Mäkelä üheksas täispikk film.

Filmi treilerit saate vaadata siit.

Filmi toome teieni koostöös Soome Suursaatkonnaga.