Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 08. oktoober 2012 15:20 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

17. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Andreas Dreseni film „Viski viinaga“/“Whisky mit Vodka“.

Pooleldi improviseeritud "Üheksandas taevas" (PÖFF 2008) Saksa vanurite tundelist intiimelu hämmastava eheduse ja siirusega lahanud Andreas Dreseni uusim film teeb võrreldes eelkäijaga tõelise kannapöörde, avades filmitegemise telgitaguseid, kus kõik, mis võib untsu minna, ka läheb. Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammis parima režissööri auhinnaga pärjatud jantlikus draamas "Viski viinaga" saab vastupidiselt eksiarvamusele, et sakslased pole huumoripisikusse nakatunud, tõesti tsuti ka nalja. Henry Hübchen kehastab selles kergemapoolses komöödias kohalikku filmilegendi Ottot, kes kõrges eas on tööpostil teiste suhtes lugupidamatuna ja ülbena muutunud laisaks. Kui promilli mõju all olev primadonnast näitleja ei suuda stseeni üles võtta, palkab võttegrupp sama tegelaskuju mängima lisanäitleja. Igaks juhuks: ehk see motiveerib meest ennast kokku võtma ja kui ei motiveerigi, saab vähemalt filmi tehtud, lihtsalt teise näitlejaga. Vaimukas draama "Viski viinaga" annab lootust, et Saksa huumor polegi nii lootusetu juhtum, nagu klišeeliselt armastatakse väita. Film õpetab, et maailmas pole asendamatuid inimesi ning et vaid konkurents tõstab oluliselt tööviljakust ja kvaliteeti.

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit.