Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 08. oktoober 2012 15:20 Vanus: 5 aastat

Filmikolmapäev

17. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Andreas Dreseni film „Viski viinaga“/“Whisky mit Vodka“.

Pooleldi improviseeritud "Üheksandas taevas" (PÖFF 2008) Saksa vanurite tundelist intiimelu hämmastava eheduse ja siirusega lahanud Andreas Dreseni uusim film teeb võrreldes eelkäijaga tõelise kannapöörde, avades filmitegemise telgitaguseid, kus kõik, mis võib untsu minna, ka läheb. Karlovy Vary filmifestivali võistlusprogrammis parima režissööri auhinnaga pärjatud jantlikus draamas "Viski viinaga" saab vastupidiselt eksiarvamusele, et sakslased pole huumoripisikusse nakatunud, tõesti tsuti ka nalja. Henry Hübchen kehastab selles kergemapoolses komöödias kohalikku filmilegendi Ottot, kes kõrges eas on tööpostil teiste suhtes lugupidamatuna ja ülbena muutunud laisaks. Kui promilli mõju all olev primadonnast näitleja ei suuda stseeni üles võtta, palkab võttegrupp sama tegelaskuju mängima lisanäitleja. Igaks juhuks: ehk see motiveerib meest ennast kokku võtma ja kui ei motiveerigi, saab vähemalt filmi tehtud, lihtsalt teise näitlejaga. Vaimukas draama "Viski viinaga" annab lootust, et Saksa huumor polegi nii lootusetu juhtum, nagu klišeeliselt armastatakse väita. Film õpetab, et maailmas pole asendamatuid inimesi ning et vaid konkurents tõstab oluliselt tööviljakust ja kvaliteeti.

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit.