Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 25. oktoober 2012 09:55 Vanus: 5 aastat

Filmikolmapäev

31. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Rootsi režissööri Kjell Grede film Tere õhtust, härra Wallenberg!/God afton herr Wallenberg/Good Evening Mr. Wallenberg (1990), peaosas Stellan Skarsgård. Film on rootsi keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Kestab 115 minutit. Sissepääs prii!

Sel aastal tähistatakse Rootsi diplomaadi Raoul Wallenbergi 100. sünniaastapäeva.
1944. aasta juulis saabub 32 aastane Raoul Wallenberg Budapesti elu ja surma missioonile. Tema meetodid on ebatavalised. Kuue lühikese kuuga viis ta ellu suurima ja edukaima juutide pääste-operatsiooni II maailmasõja ajal. 17. jaanuaril 1945. aastal vangistasid venelased Wallenbergi. Vabadusse ta enam ei pääsenud. Filmis on kajastatud Raoul Wallenbergi kolme viimast nädalat Budapestis (jõulud 1944-jaanuar 1945). Filmis on kaks keskset sündmust: Raouli püüe vabastada 20 veoautos tabatud inimest ja tema pingutused 65000 getosse suletud inimese vabastamiseks. Raoul Wallenberg sündis 1912. a. tuntud Rootsi pankuri perekonnas, õppis majandust ning hiljem töötas USAs arhitektina. Ta naasis Rootsi 1939. a. ja juhtis delikatesside ekspordi-impordi äri. Sõja ajal võis ta vabalt liikuda Saksamaal, Prantsusmaal ja Ungaris, kuid oli ilmselge, et ta polnud oma elus saavutanud seda, mida ta soovis.
Filmi toome teieni koostöös Rootsi Suursaatkonnaga Tallinnas.

Filmi treilerit saate vaadata siit