Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 28. november 2012 10:45 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

5. detsembril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Soome režissööri Mika Kaurismäki film "Vennaksed"/"Veljekset".

"Vennaksed" on satiiriline lugu kolme venna kohtumisest oma isaga. Ivar (51, kirjanik), Mitja (49, filmiprodutsent) ja Torsti (51, sotsiaalhoolekande töötaja) on vennad, kellel on sama isa, Paavo (70), ent emad on kõigil erinevad. Nad ei ole üksteist kaua näinud ja kohtuvad üle pika aja isa 70. juubelil. Taaskohtumisest saab valusate mälestuste meenutamine ja kõik hakkavad oma isiklikus ebaõnnes süüdistama oma ühist isa.
Tegemist on Mika Kaurismäki mängufilmiga, mis oma stiililt ja olemuselt meenutab veidi tema eelmist mängufilmi „Kolm tarka meest“ (2008). Ka filmi „Vennaksed“ keskmes on tugev näitlejatöö, mis võimaldab luua täpse ja tundliku psühholoogilise portree tänapäeval üha enam levinud peremudelist – lastest, kellel on sama isa, ent erinev ema. Selles filmis on aga lastest saanud täiskasvanud mehed, kes ei ole oma eluga väga rahul. Saades kokku oma ühise isa juubelil, hakkavad nad oma isiklikus ebaõnnes süüdistama ei kedagi muud kui isa. Kuigi Aki Kaurismäki vend Mika on seni põhiliselt tuntust kogunud dokumentaalfilmidega, kuuluvad ka tema mängufilmid kindlalt uue põlvkonna Soome väärtkino repertuaari.
Filmi toome teieni koostöös Soome Suursaatkonnaga Tallinnas.

Filmi treilerit saab vaadata siit.