Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 09. aprill 2014 13:51 Vanus: 4 aastat

Filmikolmapäev

16. aprillil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saali Saksa režissööri Jan Ole Gersteri film "Oh sa poiss"/"Oh Boy" (2012). Film on saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega, kestab 85 minutit. Sissepääs prii!

Selles must-valge esteetika ja täpse dialoogiga tragikomöödias kulgeb Niko läbi elu, olles justkui ooterežiimil. Ta tundub passiivselt jälgivat iseenda elu, linna enda ümber ja tegelasi, kellega ta teed ristuvad. Kuid sel päeval on Nikol mitu proovikivi. Ta tüdruksõber jätab ta maha. Automaat neelab pangakaardi. Uus naaber trügib sisse kausitäie mittenauditavate lihapallide, pealetükkiva ja agressiivse uudishimu ning isikliku tragöödiaga. Tal tuleb kohtuda psühhiaatriga, et saada tagasi oma juhiluba ning see kohtumine ei kujune kaugeltki edukaks. Küll aga reedab värvikas jutuajamine suure närvilisuse Niko vaikselt tiksuva pealispinna all. Kogu selle peavalu juures ei õnnestu Nikol tervest linnast kohvi saada. Eriliseks proovilepanekuks kujuneb kõige tavalisema(!?) kohvi ost miljööväärtusliku linnaosa võltsharmoonilise ökohõnguga kohvikust. Aga küsides poest pudelit viina, saadakse tast kohe aru: „Üks???”, ... „Kaks.”
Niko komistab päeva jooksul nii iseenda kui ka Saksamaa keerulisele minevikule. Valdavalt stiilikindlalt riivavad situatsioonid ja kohati vaid viitelised lood üheltpoolt tõeliselt koomilise absurdi ja teisalt väljakannatamatu traagika piire. Muuhulgas saame teada, miks üks väike äsja jalgrattaga sõitma õppinud poisike kunagi pogrommiööl klaasikilde täis tänavat vaadates nutta tihkus ...
Selle filmi trumbid on suurepärane Tom Schilling ja Berliin, mis ei ole lihtsalt kuliss, vaid omaette tegelane, kel filmi muusikaga oma dialoog. Lisaks on siin terve hulk nauditavaid ülevindikeeramisi, isegi kui vahel saab ehk mõni vint ülearu. Kohati meenub gurmeesuupistete taldrik, millele sattunud paar paksu keeduvorsti viilu. Ent ka selles on oma puänt. /Heli Meisterson/
Filmi treilerit saab vaadata siit

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.