Lasteleht

kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


esmaspäev 08. jaanuar 2018 Pärnu Keskraamatukogu lõbus perepäev

Saame kokku 109 aastases raamatukogus! Sünnipäevakuu lõbus perepäev - laupäev koos hea tujuga: pilte, helisid, maitseid, kohtumisi ja isetegemise lusti! Tule 20. jaanuaril 2018. Kohtume raamatukogus!


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 25. september 2014 10:48 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

1. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis rootsi režissööri Mikael Marcimaini film "Lõbutüdruk"/"Call Girl"(Rootsi/Soome/Norra/Iirimaa 2012). Film on rootsi keeles ingliskeelsete subtiitritega. Film kestab 140 minutit, sissepääs prii!

1970ndate lõpus puhkes Rootsis skandaal, tuntud Bordellhärvani nime all, mis ähvardas kukutada toonase valitsuse. Raha ja mõjukad sidemed suutsid ohtliku sädeme kiiresti lämmatada ning nii vaibus see teema justkui suurema kahjuta. Sellegipoolest pole salastatud toimikud jäänud rahulikult unustusehõlma. Mikael Marcimain, kes seni ohtralt tunnustust kogunud kvaliteetsarjade lavastajana, on võtnud ainest just sellest sündmusest, et vändata oma esimene mängufilm. Nii ongi valminud "Lõbutüdruk", mis on maitsekas ja pinev segu poliitilisest korruptsioonist, ühiskonna kurblikust põhjakihist ning glamuursest ja sädelevast seksiärist, mis need kaks esimest omavahel kokku seob.
Arvuka tegelaskonna ja tegevusliinide hulgast tõuseb esile probleemse teismelise Irise prostitutsioonivõrku langemise lugu. Selle võrgustiku punuja ja emafiguur, Dagmar Glans (kellena teeb silmapaistva rolli Pernilla August), seisab vahendeid valimata selle eest, et neiu, kord juba sellesse ringkonda sattununa, sealt enam ei pääseks. Alaealiste vahendamine oma seksiäris muudab aga muidu nii haavamatu Dagmari nõrgaks, kui asi satub politsei uurimise alla. Samas pole tippametnikud ja poliitikud, kes kõnelevad valimiste eel aktiivselt naisõigustest, sellisest uurimisest üldse huvitatud, sest kuuluvad ise peamiste klientide hulka. Millise hinnaga on võimalik võita tagasi vabadus? Millist hinda tuleb maksta saladuse hoidmise eest? (Katriin Kütt/PÖFF)
Filmi toome teieni koostöös Rootsi Suursaatkonnaga Eestis.

Filmi treilerit saab vaadata siit.