Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 25. september 2014 10:48 Vanus: 4 aastat

Filmikolmapäev

1. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis rootsi režissööri Mikael Marcimaini film "Lõbutüdruk"/"Call Girl"(Rootsi/Soome/Norra/Iirimaa 2012). Film on rootsi keeles ingliskeelsete subtiitritega. Film kestab 140 minutit, sissepääs prii!

1970ndate lõpus puhkes Rootsis skandaal, tuntud Bordellhärvani nime all, mis ähvardas kukutada toonase valitsuse. Raha ja mõjukad sidemed suutsid ohtliku sädeme kiiresti lämmatada ning nii vaibus see teema justkui suurema kahjuta. Sellegipoolest pole salastatud toimikud jäänud rahulikult unustusehõlma. Mikael Marcimain, kes seni ohtralt tunnustust kogunud kvaliteetsarjade lavastajana, on võtnud ainest just sellest sündmusest, et vändata oma esimene mängufilm. Nii ongi valminud "Lõbutüdruk", mis on maitsekas ja pinev segu poliitilisest korruptsioonist, ühiskonna kurblikust põhjakihist ning glamuursest ja sädelevast seksiärist, mis need kaks esimest omavahel kokku seob.
Arvuka tegelaskonna ja tegevusliinide hulgast tõuseb esile probleemse teismelise Irise prostitutsioonivõrku langemise lugu. Selle võrgustiku punuja ja emafiguur, Dagmar Glans (kellena teeb silmapaistva rolli Pernilla August), seisab vahendeid valimata selle eest, et neiu, kord juba sellesse ringkonda sattununa, sealt enam ei pääseks. Alaealiste vahendamine oma seksiäris muudab aga muidu nii haavamatu Dagmari nõrgaks, kui asi satub politsei uurimise alla. Samas pole tippametnikud ja poliitikud, kes kõnelevad valimiste eel aktiivselt naisõigustest, sellisest uurimisest üldse huvitatud, sest kuuluvad ise peamiste klientide hulka. Millise hinnaga on võimalik võita tagasi vabadus? Millist hinda tuleb maksta saladuse hoidmise eest? (Katriin Kütt/PÖFF)
Filmi toome teieni koostöös Rootsi Suursaatkonnaga Eestis.

Filmi treilerit saab vaadata siit.