Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 18. november 2014 14:40 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

26. novembril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Christian Schwochow film "Teel läände"/"Westen" (Saksamaa, 2013). Film on saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega, kestab 102 min. Sissepääs prii!

Kaks kohvrit, koolikott ja kaisukaru - see on kogu Nelly Senffi ja tema poja Aleksei varandus. On 70ndate lõpp ning möödunud on kolm aastat Aleksei isa Wassili surmast Venemaal. Nüüd on Nelly ainuke soov lahkuda Ida-Berliinist läände, unustada lein ja mälestused ning oma elus uus lehekülg keerata.
Ta on kindel, et teisel pool müüri on see võimalik. Saabudes Lääne-Berliini, saab ta aru, et seal ei oota teda keegi. Nelly ja tema poja elukohaks saab põgenikelaager, kuid isegi seal pole pääsu mineviku painetest.Ta satub Lääne-Saksa salaluure huviorbiiti ja temalt nõutakse infot Wassili kohta, kes olevat olnud spioon. Nüüd peab Nelly otsustama, kas laseb oma minevikul hävitada nii enda kui ka oma poja tuleviku.
Film põhineb Julia Francki romaanil „Lagerfeuer“.
Filmi treilerit saab vaadata siit.

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.