Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 26. veebruar 2015 11:13 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

4. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri David Sievekingi dokumentaalfilm "Meelespea"/"Vergiss mein nicht" (2012). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega, kestab 88 min. Sissepääs prii!

David kolib taas koju, et hoolitseda oma dementse ema Greteli eest sel ajal kui tema isa Malte, kes on viimased viis aastat ema eest hoolitsenud, puhkab. David on korraga nii poeg, hooldaja kui dokumentaalfilmitegija. Üheskoos elavad poeg ja ema läbi küll toredaid momente, samas Greteli seisund halveneb. David ja Gretel järgnevad Maltele Šveitsi, kus paar on elanud 70ndatel aastatel. David kohtub Šveitsis vanemate sõpradega ning õpib oma vanemaid tundma hoopis teises valguses. Peale 40. abieluaastat on Gretel ja Malte lähedasemad kui kunagi varem. Oma pulmaastapäeval sõidab paar Hamburgi, kus nende armulugu algas. See jääb nende viimaseks ühiseks reisiks. Greteli haigusest saab Davidile filmiprojekt, mis on tema armastusavaldus nii elule, kui ka oma perekonnale.

Filmi treilerit saab vaadata siit

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.