Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 26. veebruar 2015 11:13 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

4. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri David Sievekingi dokumentaalfilm "Meelespea"/"Vergiss mein nicht" (2012). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega, kestab 88 min. Sissepääs prii!

David kolib taas koju, et hoolitseda oma dementse ema Greteli eest sel ajal kui tema isa Malte, kes on viimased viis aastat ema eest hoolitsenud, puhkab. David on korraga nii poeg, hooldaja kui dokumentaalfilmitegija. Üheskoos elavad poeg ja ema läbi küll toredaid momente, samas Greteli seisund halveneb. David ja Gretel järgnevad Maltele Šveitsi, kus paar on elanud 70ndatel aastatel. David kohtub Šveitsis vanemate sõpradega ning õpib oma vanemaid tundma hoopis teises valguses. Peale 40. abieluaastat on Gretel ja Malte lähedasemad kui kunagi varem. Oma pulmaastapäeval sõidab paar Hamburgi, kus nende armulugu algas. See jääb nende viimaseks ühiseks reisiks. Greteli haigusest saab Davidile filmiprojekt, mis on tema armastusavaldus nii elule, kui ka oma perekonnale.

Filmi treilerit saab vaadata siit

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.