Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 09. aprill 2015 13:59 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

15. aprillil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Frauke Finsterwalderi film "Finsterworld - Sürr maailm" (2013). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega, kestab 91 minutit. Sissepääs prii!

Teekond läbi sürreaalse Saksamaa. Politseinik, kes kannab karukostüümi. Dokumentaarfilmi režissöör, kel pole ainsatki ideed. Pediküürija, kes kogub oma eakamate naisklientide jalgade vana nahka. Rikas paarike, kes keeldub sõitmast Saksa autoga. Klass õpilasi, kes külastavad endist koonduslaagrit, kuid kel puudub huvi ajaloo vastu. Metsik mees, kes dresseerib metsas ronka.
Selles filmis on seotud nii perekondlikud sidemed kui juhuslikud hetked riigis, kus päike alati paistab ja kõik on ilus, viisakas, edukas ja õnnelik. Nii on see hetkeni, mil tuleb ilmsiks elu tumedaim pool ja me avastame, et samm idüllist põrgusse on väga lühike.
Filmi treilerit saab vaadata siit.

Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.