Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 30. september 2015 13:31 Vanus: 2 aastat

Filmikolmapäev

7. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Florian Cosseni film "Laul minus eneses"/"Das Lied in mir" (Saksamaa/Argentina, 2010). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega ja kestab 95 minutit. Sissepääs prii!

31aastane Maria avastab Buenos Aireses kaua varjatud perekonnasaladuse, mille algusaeg ulatub tagasi Argentina sõjaväelise diktatuuri aegadesse. Teel Tšiilisse vahepeatust tehes tuleb Mariale Buenos Aireses tuttav ette üks lastelaul. Naine ei oska sõnagi hispaania keelt, kuid talle meenuvad hispaaniakeelsed laulusõnad. Segaduses katkestab ta oma reisi ja uitab mööda võõrast linna. Ta helistab koju Saksamaale ning kõneleb oma isale Antonile läbielatust ja kummalisest külgetõmbest, mida ta võõra linna vastu tunneb.
Kaks päeva hiljem ilmub Anton Maria hotelli ootamatu ülestunnistusega: Maria veetis seitsmekümnendate aastate lõpus kolm esimest eluaastat Buenos Aireses, kuni inimesed, keda ta on alati oma vanemateks pidanud, ta adopteerisid ja Saksamaale tõid. Isa ja tütar alustavad koos teekonda, mille eesmärk on leida üles Maria bioloogilised vanemad. Anton teeb kõik, mis tema võimuses, et oma tütart mitte kaotada.
Florian Cossen on sündinud Tel Avivis 1979. aastal. Ta veetis oma lapsepõlve Iisraelis, Kanadas, Hispaanias ja Costa Ricas ning lõpetas Saksamaal keskkooli. Ta töötas režissööri abina ning õppis aastail 2002–2009 Baden-Württembergi filmiakadeemias režiid.
Õpingute ajal tegi ta mitu lühifilmi, nende seas “Hundiöö” (“Wolfsnacht”) ja “L’oubli”, viimane on lavastatud koos Prantsuse-Kanada režissööri Antonin Monmartiga. “Das Lied in Mir” on tema esimene täispikk mängufilm.