Lasteleht

kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


esmaspäev 08. jaanuar 2018 Pärnu Keskraamatukogu lõbus perepäev

Saame kokku 109 aastases raamatukogus! Sünnipäevakuu lõbus perepäev - laupäev koos hea tujuga: pilte, helisid, maitseid, kohtumisi ja isetegemise lusti! Tule 20. jaanuaril 2018. Kohtume raamatukogus!


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 30. september 2015 13:31 Vanus: 2 aastat

Filmikolmapäev

7. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Florian Cosseni film "Laul minus eneses"/"Das Lied in mir" (Saksamaa/Argentina, 2010). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega ja kestab 95 minutit. Sissepääs prii!

31aastane Maria avastab Buenos Aireses kaua varjatud perekonnasaladuse, mille algusaeg ulatub tagasi Argentina sõjaväelise diktatuuri aegadesse. Teel Tšiilisse vahepeatust tehes tuleb Mariale Buenos Aireses tuttav ette üks lastelaul. Naine ei oska sõnagi hispaania keelt, kuid talle meenuvad hispaaniakeelsed laulusõnad. Segaduses katkestab ta oma reisi ja uitab mööda võõrast linna. Ta helistab koju Saksamaale ning kõneleb oma isale Antonile läbielatust ja kummalisest külgetõmbest, mida ta võõra linna vastu tunneb.
Kaks päeva hiljem ilmub Anton Maria hotelli ootamatu ülestunnistusega: Maria veetis seitsmekümnendate aastate lõpus kolm esimest eluaastat Buenos Aireses, kuni inimesed, keda ta on alati oma vanemateks pidanud, ta adopteerisid ja Saksamaale tõid. Isa ja tütar alustavad koos teekonda, mille eesmärk on leida üles Maria bioloogilised vanemad. Anton teeb kõik, mis tema võimuses, et oma tütart mitte kaotada.
Florian Cossen on sündinud Tel Avivis 1979. aastal. Ta veetis oma lapsepõlve Iisraelis, Kanadas, Hispaanias ja Costa Ricas ning lõpetas Saksamaal keskkooli. Ta töötas režissööri abina ning õppis aastail 2002–2009 Baden-Württembergi filmiakadeemias režiid.
Õpingute ajal tegi ta mitu lühifilmi, nende seas “Hundiöö” (“Wolfsnacht”) ja “L’oubli”, viimane on lavastatud koos Prantsuse-Kanada režissööri Antonin Monmartiga. “Das Lied in Mir” on tema esimene täispikk mängufilm.