Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 30. september 2015 13:31 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

7. oktoobril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Florian Cosseni film "Laul minus eneses"/"Das Lied in mir" (Saksamaa/Argentina, 2010). Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega ja kestab 95 minutit. Sissepääs prii!

31aastane Maria avastab Buenos Aireses kaua varjatud perekonnasaladuse, mille algusaeg ulatub tagasi Argentina sõjaväelise diktatuuri aegadesse. Teel Tšiilisse vahepeatust tehes tuleb Mariale Buenos Aireses tuttav ette üks lastelaul. Naine ei oska sõnagi hispaania keelt, kuid talle meenuvad hispaaniakeelsed laulusõnad. Segaduses katkestab ta oma reisi ja uitab mööda võõrast linna. Ta helistab koju Saksamaale ning kõneleb oma isale Antonile läbielatust ja kummalisest külgetõmbest, mida ta võõra linna vastu tunneb.
Kaks päeva hiljem ilmub Anton Maria hotelli ootamatu ülestunnistusega: Maria veetis seitsmekümnendate aastate lõpus kolm esimest eluaastat Buenos Aireses, kuni inimesed, keda ta on alati oma vanemateks pidanud, ta adopteerisid ja Saksamaale tõid. Isa ja tütar alustavad koos teekonda, mille eesmärk on leida üles Maria bioloogilised vanemad. Anton teeb kõik, mis tema võimuses, et oma tütart mitte kaotada.
Florian Cossen on sündinud Tel Avivis 1979. aastal. Ta veetis oma lapsepõlve Iisraelis, Kanadas, Hispaanias ja Costa Ricas ning lõpetas Saksamaal keskkooli. Ta töötas režissööri abina ning õppis aastail 2002–2009 Baden-Württembergi filmiakadeemias režiid.
Õpingute ajal tegi ta mitu lühifilmi, nende seas “Hundiöö” (“Wolfsnacht”) ja “L’oubli”, viimane on lavastatud koos Prantsuse-Kanada režissööri Antonin Monmartiga. “Das Lied in Mir” on tema esimene täispikk mängufilm.