Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 20. märts 2012 14:26 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

28. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Doris Dörrie film "Kirsiõied"/"Kirschblüten - Hanami".

Kui Trudi saab teada, et tema abikaasa Rudi on suremas, otsustab naine mehega ühes reisima minna. Vanapaar tahab käia läbi vanad kohad, kus sai alguse nende armastus, ja külastada lapsi, keda nad pole ammu näinud. Ühel hetkel sureb ootamatult hoopis Trudi, kes on perekonda tähelepandamatul moel alati koos hoidnud. Rudi peab nüüdsest eluga üksi edasi liikuma…
2008. aastal parimaks saksa meesnäitlejaks tituleeritud Elmar Wepper mängib suurepäraselt Vana Meest, kes seoses naise surmaga avastab äkitselt, et tegelikult ta ei tundnud absoluutselt oma elukaaslast. Seda inimest, kes oli kõik need aastad tema kõrval ja ühtlasi ühendavaks sillaks tema ja laste, tegelikult terve maailma vahel. Kunagi ei tea, mis millekski hea on, ja nii juhtubki, et mehe viimane teekond Jaapanisse poja juurde on tegelikult vaimne rännak mõistmaks oma naise sisemaailma. Trudi suurimaks unistuseks oli olnud buto- tants.
Esmapilgul tundub "Kirsiõied" olevat tavapärane kahe vanainimese armastuslugu. Tegelikult tõuseb aga film teemast kõrgemale, rääkides meile hoopiski surmast ja suremisest, siiajäänute sisemisest süütundest lahkunu ees ning igavesest kahjutundest, et me ei suuda oma kõige kallimatele ja lähedasematele inimestele nende elu ajal sageli endast parimat anda. Mõistagi on see ka omamoodi ülemlaul armastusele, sest ainult armastuses on peidus imerelv, mis aitab meil mõista oma kaaslasi. (Tiina Lokk)
Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit