Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 20. märts 2012 14:26 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

28. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Doris Dörrie film "Kirsiõied"/"Kirschblüten - Hanami".

Kui Trudi saab teada, et tema abikaasa Rudi on suremas, otsustab naine mehega ühes reisima minna. Vanapaar tahab käia läbi vanad kohad, kus sai alguse nende armastus, ja külastada lapsi, keda nad pole ammu näinud. Ühel hetkel sureb ootamatult hoopis Trudi, kes on perekonda tähelepandamatul moel alati koos hoidnud. Rudi peab nüüdsest eluga üksi edasi liikuma…
2008. aastal parimaks saksa meesnäitlejaks tituleeritud Elmar Wepper mängib suurepäraselt Vana Meest, kes seoses naise surmaga avastab äkitselt, et tegelikult ta ei tundnud absoluutselt oma elukaaslast. Seda inimest, kes oli kõik need aastad tema kõrval ja ühtlasi ühendavaks sillaks tema ja laste, tegelikult terve maailma vahel. Kunagi ei tea, mis millekski hea on, ja nii juhtubki, et mehe viimane teekond Jaapanisse poja juurde on tegelikult vaimne rännak mõistmaks oma naise sisemaailma. Trudi suurimaks unistuseks oli olnud buto- tants.
Esmapilgul tundub "Kirsiõied" olevat tavapärane kahe vanainimese armastuslugu. Tegelikult tõuseb aga film teemast kõrgemale, rääkides meile hoopiski surmast ja suremisest, siiajäänute sisemisest süütundest lahkunu ees ning igavesest kahjutundest, et me ei suuda oma kõige kallimatele ja lähedasematele inimestele nende elu ajal sageli endast parimat anda. Mõistagi on see ka omamoodi ülemlaul armastusele, sest ainult armastuses on peidus imerelv, mis aitab meil mõista oma kaaslasi. (Tiina Lokk)
Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit