Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 20. märts 2012 14:26 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

28. märtsil linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis režissöör Doris Dörrie film "Kirsiõied"/"Kirschblüten - Hanami".

Kui Trudi saab teada, et tema abikaasa Rudi on suremas, otsustab naine mehega ühes reisima minna. Vanapaar tahab käia läbi vanad kohad, kus sai alguse nende armastus, ja külastada lapsi, keda nad pole ammu näinud. Ühel hetkel sureb ootamatult hoopis Trudi, kes on perekonda tähelepandamatul moel alati koos hoidnud. Rudi peab nüüdsest eluga üksi edasi liikuma…
2008. aastal parimaks saksa meesnäitlejaks tituleeritud Elmar Wepper mängib suurepäraselt Vana Meest, kes seoses naise surmaga avastab äkitselt, et tegelikult ta ei tundnud absoluutselt oma elukaaslast. Seda inimest, kes oli kõik need aastad tema kõrval ja ühtlasi ühendavaks sillaks tema ja laste, tegelikult terve maailma vahel. Kunagi ei tea, mis millekski hea on, ja nii juhtubki, et mehe viimane teekond Jaapanisse poja juurde on tegelikult vaimne rännak mõistmaks oma naise sisemaailma. Trudi suurimaks unistuseks oli olnud buto- tants.
Esmapilgul tundub "Kirsiõied" olevat tavapärane kahe vanainimese armastuslugu. Tegelikult tõuseb aga film teemast kõrgemale, rääkides meile hoopiski surmast ja suremisest, siiajäänute sisemisest süütundest lahkunu ees ning igavesest kahjutundest, et me ei suuda oma kõige kallimatele ja lähedasematele inimestele nende elu ajal sageli endast parimat anda. Mõistagi on see ka omamoodi ülemlaul armastusele, sest ainult armastuses on peidus imerelv, mis aitab meil mõista oma kaaslasi. (Tiina Lokk)
Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit