Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 07. jaanuar 2016 16:20 Vanus: 3 aastat

Filmikolmapäev

13. jaanuaril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Feo Aladagi film "Maailmade vahel"/"Zwischen Welten"(Saksamaa, 2014). Film on saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega, kestab 98 min. Sissepääs prii!

Saksa sõdur Jesper kaotas Afganistanis venna. Sellegipoolest tahab ta naasta kriiside käes vaevlevasse Afganistani, kus ta ülesandeks on kaitsta väikest küla Talibani suureneva mõju eest. Abiks antakse talle noor afgaani tõlk Tarik. Jesperi närvid on läbi, kuid Tariki abiga püüab ta võita külakogukonna ja liitlastest Arbaki miilitsaüksuste usaldust. Erinevused nende ja tema maailma vahel on aga suured, Jesperi südametunnistus ja ülemuste käsud satuvad pidevalt vastuollu. Kui Taliban hakkab ähvardama Tarikki, sest too töötab sakslaste heaks ja plaanib oma õe linnast välja toimetada, tegutseb Jesper ülemuste käskude vastaselt ja tagajärjed on katastroofilised.
Saksa filmiauhinnaga pärjatud stsenaristi, režissööri ja produtsendi Feo Aladagi film „Maailmade vahel” on Aladagi teine film pärast kõmulist kinodebüüti „Võõras”. Lugu ebatavalisest sõprusest saksa sõduri ja afgaani tõlgi vahel muutus filmi produktsioonifaasis aktuaalsemaks kui kunagi varem: 2014. a lahkuvad Saksa väed pärast kümneaastast kaitsemissiooni Afganistanist, jättes maha endiselt sõjaseisukorras maa ja hulgaliselt kohalikke koostöötajaid, kelles Taliban näeb okupatsioonivõimude kaasajooksikuid.

Filmi treilerit saab vaadata siit