Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 07. jaanuar 2016 16:20 Vanus: 2 aastat

Filmikolmapäev

13. jaanuaril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Feo Aladagi film "Maailmade vahel"/"Zwischen Welten"(Saksamaa, 2014). Film on saksa keeles, ingliskeelsete subtiitritega, kestab 98 min. Sissepääs prii!

Saksa sõdur Jesper kaotas Afganistanis venna. Sellegipoolest tahab ta naasta kriiside käes vaevlevasse Afganistani, kus ta ülesandeks on kaitsta väikest küla Talibani suureneva mõju eest. Abiks antakse talle noor afgaani tõlk Tarik. Jesperi närvid on läbi, kuid Tariki abiga püüab ta võita külakogukonna ja liitlastest Arbaki miilitsaüksuste usaldust. Erinevused nende ja tema maailma vahel on aga suured, Jesperi südametunnistus ja ülemuste käsud satuvad pidevalt vastuollu. Kui Taliban hakkab ähvardama Tarikki, sest too töötab sakslaste heaks ja plaanib oma õe linnast välja toimetada, tegutseb Jesper ülemuste käskude vastaselt ja tagajärjed on katastroofilised.
Saksa filmiauhinnaga pärjatud stsenaristi, režissööri ja produtsendi Feo Aladagi film „Maailmade vahel” on Aladagi teine film pärast kõmulist kinodebüüti „Võõras”. Lugu ebatavalisest sõprusest saksa sõduri ja afgaani tõlgi vahel muutus filmi produktsioonifaasis aktuaalsemaks kui kunagi varem: 2014. a lahkuvad Saksa väed pärast kümneaastast kaitsemissiooni Afganistanist, jättes maha endiselt sõjaseisukorras maa ja hulgaliselt kohalikke koostöötajaid, kelles Taliban näeb okupatsioonivõimude kaasajooksikuid.

Filmi treilerit saab vaadata siit