Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 06. jaanuar 2012 13:43 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

11. jaanuaril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Caroline Linki film „Eikusagil Aafrikas“ (Nowhere in Africa) Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega. Pikkus 140 min.

Caroline Linki film on üks õnnestunumaid kinoportreesid abielust - ajaloolisest traumast ning geograafilisest ümberpaigutumisest tekkiva meeletu stressi kompleksne ja köitev analüüs.
Eepiline lugu teekonnast geograafilistesse, emotsionaalsetesse ja kultuurilistesse kaugustesse. Stefanie Zweigi romaanil baseeruv film jälgib sügavuti väljarännanud juutide elu II Maailmasõja ajal ja pärast seda. Film baseerub tõestisündinud lool, kus Saksamaalt natsirežiimi ajal 1930-ndatel ja 1940-ndatel Keeniasse emigreerunud juudiperekond elab suurte raskustega sisse võõra Aafrika tundmatusse keskkonda. Sõja lõppedes ei tea nad isegi, kas tahavad jääda vaenulikku keskkonda või pöörduda koju tagasi.
Keenia on võrratu ja hingemattev maa ning viis, millega vanameistrist operaator Gernot Roll jäädvustab tolmust maastikku, muudab kogu filmi visuaalseks naudinguks, mis toimib kui ürgne maaliline unenägu.
Link oskab tabada imepäraseid kunstilisi hetki ja suurepäraselt raamistatud stseene. Kõik karakterid on pisidetailideni välja töötatud ja kajastuvad meisterlikes näitlejatöödes.
Filmiklassika kullafondi kuuluv linateos sai võõrkeelse filmi Oscari 2002. aastal, Kuldgloobuse ja valiti Saksamaal 2001. aasta filmiks, lisaks sai Karlovy Vary festivali kriitikute FIPRESCI eriauhinna. 

Filmi treilerit saate vaadata siit.