Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 06. jaanuar 2012 13:43 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

11. jaanuaril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Caroline Linki film „Eikusagil Aafrikas“ (Nowhere in Africa) Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega. Pikkus 140 min.

Caroline Linki film on üks õnnestunumaid kinoportreesid abielust - ajaloolisest traumast ning geograafilisest ümberpaigutumisest tekkiva meeletu stressi kompleksne ja köitev analüüs.
Eepiline lugu teekonnast geograafilistesse, emotsionaalsetesse ja kultuurilistesse kaugustesse. Stefanie Zweigi romaanil baseeruv film jälgib sügavuti väljarännanud juutide elu II Maailmasõja ajal ja pärast seda. Film baseerub tõestisündinud lool, kus Saksamaalt natsirežiimi ajal 1930-ndatel ja 1940-ndatel Keeniasse emigreerunud juudiperekond elab suurte raskustega sisse võõra Aafrika tundmatusse keskkonda. Sõja lõppedes ei tea nad isegi, kas tahavad jääda vaenulikku keskkonda või pöörduda koju tagasi.
Keenia on võrratu ja hingemattev maa ning viis, millega vanameistrist operaator Gernot Roll jäädvustab tolmust maastikku, muudab kogu filmi visuaalseks naudinguks, mis toimib kui ürgne maaliline unenägu.
Link oskab tabada imepäraseid kunstilisi hetki ja suurepäraselt raamistatud stseene. Kõik karakterid on pisidetailideni välja töötatud ja kajastuvad meisterlikes näitlejatöödes.
Filmiklassika kullafondi kuuluv linateos sai võõrkeelse filmi Oscari 2002. aastal, Kuldgloobuse ja valiti Saksamaal 2001. aasta filmiks, lisaks sai Karlovy Vary festivali kriitikute FIPRESCI eriauhinna. 

Filmi treilerit saate vaadata siit.