Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 06. jaanuar 2012 13:43 Vanus: 6 aastat

Filmikolmapäev

11. jaanuaril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa režissööri Caroline Linki film „Eikusagil Aafrikas“ (Nowhere in Africa) Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega. Pikkus 140 min.

Caroline Linki film on üks õnnestunumaid kinoportreesid abielust - ajaloolisest traumast ning geograafilisest ümberpaigutumisest tekkiva meeletu stressi kompleksne ja köitev analüüs.
Eepiline lugu teekonnast geograafilistesse, emotsionaalsetesse ja kultuurilistesse kaugustesse. Stefanie Zweigi romaanil baseeruv film jälgib sügavuti väljarännanud juutide elu II Maailmasõja ajal ja pärast seda. Film baseerub tõestisündinud lool, kus Saksamaalt natsirežiimi ajal 1930-ndatel ja 1940-ndatel Keeniasse emigreerunud juudiperekond elab suurte raskustega sisse võõra Aafrika tundmatusse keskkonda. Sõja lõppedes ei tea nad isegi, kas tahavad jääda vaenulikku keskkonda või pöörduda koju tagasi.
Keenia on võrratu ja hingemattev maa ning viis, millega vanameistrist operaator Gernot Roll jäädvustab tolmust maastikku, muudab kogu filmi visuaalseks naudinguks, mis toimib kui ürgne maaliline unenägu.
Link oskab tabada imepäraseid kunstilisi hetki ja suurepäraselt raamistatud stseene. Kõik karakterid on pisidetailideni välja töötatud ja kajastuvad meisterlikes näitlejatöödes.
Filmiklassika kullafondi kuuluv linateos sai võõrkeelse filmi Oscari 2002. aastal, Kuldgloobuse ja valiti Saksamaal 2001. aasta filmiks, lisaks sai Karlovy Vary festivali kriitikute FIPRESCI eriauhinna. 

Filmi treilerit saate vaadata siit.