Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 08. november 2011 11:12 Vanus: 7 aastat

Filmikolmapäev

23. novembril linastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis saksa-türgi režissööri Fatih Akini film "Soul Kitchen" (2009).

Noorel restoraniomanikul Zinosel läheb kehvasti. Tema tüdruksõber Nadine kolib Shanghaisse, tema restorani "Soul Kitchen" külastajad boikoteerivad tema uut gourmet-kokka ja Zinost ennast vaevab seljavalu. Asjad võtavad lootusrikkama ilme, kui moekam publik tema uuendatud kulinaarse kontseptsiooni avasüli vastu võtab, kuid Zinose murtud südant see ei paranda. Ta otsustab Hiinasse Nadine'ile järgi minna, jättes restorani oma ebausaldusväärse, vangis istunud venna Illiase hoolde. Selgub, et mõlemad otsused on viletsad: Illias mängib restorani kahtlasele kinnisvaraagendile maha ja Nadine'il on uus armastus. Kuid Zinosel ja Illiasel võib olla veel viimane võimalus "Soul Kitchen" tagasi saada, kui nad lõpetavad tülitsemise ja töötavad meeskonnana.
"Soul Kitchen“ on hooletult lahe ja äärmiselt lustakas vaatamine. Hetkel, mil nurjatul ilmel kommi lutsutades ilmub välja jäljendamatu Udo Kier, on selge, et selle filmi süda on paigas. Nagu ka selg."
Filmi toome teieni koostöös Goethe Instituudiga.

Filmi treilerit saab vaadata siit.