Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 02. november 2011 10:45 Vanus: 7 aastat

Filmitalgute rahvafilm “Täitsa Lõpp” esilinastus

Eesti rahvaga koos ja ühe aastaga valminud mängufilm “TÄITSA LÕPP” jõudis 111-sse kinosse maagilisel kuupäeval 11. november 2011. Pärnus toimus esilinastus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis kell 20.11.

Rahvafilm räägib eestlaste tegemistest 1 päev enne maailma lõpu tulekut ja seda filmi aitas teha üle 1500 inimese. Talgulised sooritasid filmi põhitegevused professionaalide juhendamisel igas filmitegemise etapis.

Filmi sünopsis:
Käes on Detsembrikuumus ja jõulud, aga väljas lõõmab päike. Miski on mäda! Maiade kalender ennustab kohe saabuvat maailma lõppu ja eestlased on sattunud justkui Hukkunud Alpinisti Hotelli – kes proovib kavalusega pääseda, kes allub Hullumeelsusele ja laseb sel end lõpuni kanda. Mõni otsustab saatusele vastu sammuda ja oma elu armastusele südant puisata – nagu Rait, kelle silm on lauljatari, Viimse reliikvia Lenna Kuurmaa peale langenud. Aga tema parim sõber Mihkel, nagu Tulnuka-Valdis, saab obaduse vastu pead ja kuuleb kahelt päikeselt, et õige tee maailma päästa on hoopis seesama Lenna jumalatele ohverdada. Siseneb Somnambuulne Brenda. Mõtlik tütarlaps, kes peidab endas hullumaja minevikku ja keerulist suhet emaga. Noored tahavad suunduda igaüks oma teed, aga saatus ja maailma lõpu ootusest tulenev segadus viivad neid vaid ühes suunas – Tuhamägedesse! Nagu Toots ja Teele, ei mõista ka Mihkel ja Brenda kohe, et nad on loodud teineteise jaoks. Ja nagu Nipernaadi, ei taju Rait, et keegi otsib ka teda taga. Ent lootus sureb viimasena ning õnneks saabub ka lõpp...

Tulemuseks on 80-minutiline, ilmatu tempoga roadmovie läbi Eesti kulgemisest, raskuste ületamisest ja armastuse leidmisest.
Filmitalgute protsessis on igas etapis mindud välja enneolematutele lahendustele ikka selleks, et filmiharidus viia võimalikult laia publikuni. Stsenaarium kirjutati interaktiivse internetiplatvormi põhiselt, peaosalised valiti telesaate kaudu ja ülejäänud osatäitjad rahvahääletuse põhjal, filmil on 6 professionaalset ja 15 amatöörrezhissööri, võttepäevad toimusid kõigis Eesti 15-s maakonnas.

See oli Eesti taasiseseisvusaja suurejooneliseim esilinastus: ühel kuupäeval ja ühel kellaajal esilinastus film 111-s kino näitamise kohas ja igas Eesti nurgas. Iga Eestlane sai minna 11.11.2011 kell 20:11 vaatama filmi “TÄITSA LÕPP” oma kodukandis. Esilinastuse laiahaardelisuse eesmärk on propageerida Eesti kinokultuuri ja lähenevat Eesti film 100 juubelit.

Filmi treilerit saate vaadata siit.