Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 12. august 2015 22:14 Vanus: 3 aastat

Fotograafia töötuba noortele „Fotolavastame lugu“

Aeg: 21.-23. august 2015 Fotograafia töötuba „Fotolavastame lugu“ on suunatud fotohuvilisele noortele vanuses 14-18, kes soovivad katsetada inimeste pildistamist, hetke ja emotsiooni jäädvustamist ning fotoloo jäädvustamist. Töötoad on planeeritud 21.-23. augustil. Plaan on kutsuda külalistena rääkima teatrikunstnik ning külalisfotograaf. Varasemalt on töötubades käinud rääkimas Mait Jüriado ja Kaupo Kikkas. Eelmisel aastal oli teemaks muusika. Töötoad toimuvad päevasel ajal Pärnu Keskraamatukogus.

Tulemus: tänu kohtumistele fotograafidega on noored saanud innustust, näpunäiteid ja praktilisi nippe fotode tegemise jaoks. 

Grupi suurus ja vanus: kuni 8 inimest Pärnust ja Pärnumaalt, vanus 14-18. Osavõtjal peab olema oma digikaamera ning kogemus sellega pildistamisel.

Tegevus: iga töötuba on kuni 4-5 h pikk. Lisaks on iseseisvad tööd. Toimuvad kohtumised fotograafidega ning fotolugude planeerimine.

Osalemiseks mine siia lingile ja pane end kirja! siin

Läbiviija ja koordinaator on Merli Antsmaa, kes viis läbi ka fotolinnalaagri noortele augustis 2012 ja töötoad 2013. ja 2014. aastal, mille käigus pandi kokku näitused „Foto minult sinule“, „Inimene – hetk ja emotsioon“ ning „Muusika pildil“, samuti on Merli kokku pannud mitmeid näitusi (Kalju Mihkelsoni ja tema enda „Üle ühe põlve“ ning Kalju Mihkelsoni fotodest uus näitus „Oh neid noori“). 

Korraldaja on MTÜ Kultuur aitab hingata, mis on juba oma asutamisest alates viinud läbi mitmeid projekte Pärnus ja Pärnumaal. Näiteks Sume Suvelõpp, mis toimub üle aasta ning kolmandat korda oli 2014. aastal.