Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 12. august 2015 22:14 Vanus: 3 aastat

Fotograafia töötuba noortele „Fotolavastame lugu“

Aeg: 21.-23. august 2015 Fotograafia töötuba „Fotolavastame lugu“ on suunatud fotohuvilisele noortele vanuses 14-18, kes soovivad katsetada inimeste pildistamist, hetke ja emotsiooni jäädvustamist ning fotoloo jäädvustamist. Töötoad on planeeritud 21.-23. augustil. Plaan on kutsuda külalistena rääkima teatrikunstnik ning külalisfotograaf. Varasemalt on töötubades käinud rääkimas Mait Jüriado ja Kaupo Kikkas. Eelmisel aastal oli teemaks muusika. Töötoad toimuvad päevasel ajal Pärnu Keskraamatukogus.

Tulemus: tänu kohtumistele fotograafidega on noored saanud innustust, näpunäiteid ja praktilisi nippe fotode tegemise jaoks. 

Grupi suurus ja vanus: kuni 8 inimest Pärnust ja Pärnumaalt, vanus 14-18. Osavõtjal peab olema oma digikaamera ning kogemus sellega pildistamisel.

Tegevus: iga töötuba on kuni 4-5 h pikk. Lisaks on iseseisvad tööd. Toimuvad kohtumised fotograafidega ning fotolugude planeerimine.

Osalemiseks mine siia lingile ja pane end kirja! siin

Läbiviija ja koordinaator on Merli Antsmaa, kes viis läbi ka fotolinnalaagri noortele augustis 2012 ja töötoad 2013. ja 2014. aastal, mille käigus pandi kokku näitused „Foto minult sinule“, „Inimene – hetk ja emotsioon“ ning „Muusika pildil“, samuti on Merli kokku pannud mitmeid näitusi (Kalju Mihkelsoni ja tema enda „Üle ühe põlve“ ning Kalju Mihkelsoni fotodest uus näitus „Oh neid noori“). 

Korraldaja on MTÜ Kultuur aitab hingata, mis on juba oma asutamisest alates viinud läbi mitmeid projekte Pärnus ja Pärnumaal. Näiteks Sume Suvelõpp, mis toimub üle aasta ning kolmandat korda oli 2014. aastal.