Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 03. oktoober 2011 19:59 Vanus: 7 aastat

Fotokonkursi "Suvelugeja" parimatest piltidest saab näitus.

Pildid asjatundliku pilguga üle vaadanud žürii valis välja kõnekamad suvepildid, et neist peale suurendamist ja raamimist kena sügisene näitus kokku panna. Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis saab suve meenutada ja näitust vaadata alates 10. oktoobrist.

Suvel kutsus Pärnu Keskraamatukogu kõiki lapsi ja noori lisaks traditsioonilisele raamatulugemisele parimaid suveseiklusi ka läbi fotosilma "lugema". Nüüd, sügisel, kokkuvõtteid tehes selgus, et lugemismaterjali leidus piisavalt igale maitsele ja oma suve parimaid hetki taheti teistelegi näidata.

Fotokaamerasse oli püütud pilte reisidest, laatadest, spordist, loodusest, lihtsalt suvest laetud lastest ja noortest ning kesk suurt suve omanohki raamatu seltsis mõnulejatest.

Eripreemiate vääriliseks tunnistati 10. aastase Laura- Liisa Lillelehe foto "Tomatimaias tomatimajas" ja 18. aastase Laili Laasma foto "Leia endale hea raamat siit!". Praegusesse sügisolustikku sobivad auhinnad ootavad neid Keskraamatukogu infoletis.

Aukirjale ja igasse aastaaega sobivatele auhinnaesemetele palutakse raamatukogu infoletti järele tulla 8. aastasel Mark Batšal, 16. aastasel Liina Pressil, 13. aastasel Lisete Viisutil ja 9. aastasel Katarina-Helena Reponenil.

Suvel said kõik tragid lapsed terase pilguga vaadata ka raamatunäitust "Meie Pärnu 760" ja leida vastuseid "Ohoo, otsimismängus" küsitud küsimustele. Kõiki tublisid otsijaid ootavad raamatukogu lasteosakonnas väikesed auhinnad.