Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 13. juuni 2011 11:31 Vanus: 7 aastat

Fotokonkurss "Suvelugeja"

Pärnu keskraamatukogu korraldab fotokonkursi "Suvelugeja" noortele vanuses 7-18 eluaastat, kellelt oodatakse pilte kõigest, mis aitavad meenutada Pärnumaa suve.

Pärnu Keskraamatukogu andmetel võib sel suvel peale ajalehepoiste,  jäätisemüüjate ja supelsakste Pärnus ka suvelugejaid kohata. Tegemist pole siiski lugemiskohustusest vaevatud lastega, kes rannailma trotsides pargipingil täiskasvanute rõõmuks lugeda pusivad, vaid lihtsalt suvest laetud laste ja noortega.
Suvelugeja kohustuslikuks lisandiks pole mitte raamat vaid tähelepanelik silmapaar ja fotoaparaat. Esimene neist aitab suvelugejal parimad suveseigad kiiresti „läbi lugeda” ja teine annab võimaluse oma suve parimaid hetki teistelegi näidata.
Rõõmustav uudis on seegi, et suvelugejaks võib saada üsna kerge vaevaga igaüks, kel vanust mitte vähem kui 7 ja mitte rohkem kui 18 aastat ja kel kas juba olemas või isa-ema, ehk ka hea sõbra käest laenatud fotoaparaat käepärast.
Lugemismaterjaliks, teisisõnu pildistamiseks sobivad kõik suvised sündmuspaigad, mis suvepealinna Pärnu ja kena Pärnumaa piiridesse mahuvad ja pildistaja jaoks tähtsad on. Fotosilma ette võib jääda killukesi suvitamisest ja suveseiklustest, suvespordist ja suveloodusest, suvevõitudest ja suvenukrusest. Ja päris kindlasti ka kesk suurt ja vallatut suve omanohki raamatut lugevatest lastest, noortest, suurtest, sest lugemine on lihtsalt mõnus. Kõnekaimat ja enim lugemisisu peale ajavat selle teema pilti ootab eripreemia.

Konkursil osalemise tingimused:
Iga konkursil osaleja võib esitada kuni viis asjakohase pealkirjaga varustatud pilti, milledele tuleks oma autorluse kinnituseks juurde lisada ees- ja perekonnanimi, vanus, telefoninumber ja e-post.

Fotod saab saata aadressile krista@pkr.ee (kirja suurus max 20mb, vajadusel saata mitme kirjaga) või tuua CD-l Pärnu Keskraamatukogu infoletti aadressil Akadeemia 3. E-postiga saadetud piltidele saadetakse ka vastu kinnitusmeil.

Pildid tuleb esitada digitaalsel kujul, mille lühem külg on vähemalt 2000 pikslit ja JPG formaadis. Pilt ei tohi olla digitaalselt töödeldud, välja arvatud minimaalne kontrastsuse, heleduse, värvikorrektsiooni ja teravustamise parandamine ja vähene pildi lõikamine.  Pildi elementide kustutamine või asendamine (välja arvatud tolmu või muu sellise eemaldamiseks pildilt) pole lubatud. Ka ei tohi pilt koosneda mitmest kokku pandud pildist või olla digitaalselt kokku kleebitud panoraam.

Korraldajatel on õigus konkursile esitatud fotosid koos autori nime märkimisega kasutada tasuta konkursiga seotud reklaamides ning hilisema näituse infomaterjalidel nagu plakatid, kodulehekülg, kutsed jms.

Pärnu Keskraamatukogu jätab endale õiguse konkursi käigus reeglite täpsustamiseks ja täiendamiseks.
Fotokonkursile esitatud fotode puhul hinnatakse ideed, loomingulisust ja emotsionaalsust, tabavat pealkirja. Oluline on kunstiline ja tehniline tase ning headest pildistamise tavadest kinni pidamine. Korraldajatel on õigus eemaldada fotokonkursilt tööd, mis ei vasta reeglitele või konkursi temaatikale. Auhinnatud saavad 3 publikulemmikut ja 3 žürii lemmikut. Erilised tööd saavad eripreemiad.

Fotokonkursile laekunud töid saab vaadata ja enim meeldinud pildi poolt hääletada Pärnu Keskraamatukogu kodulehel pildigaleriis.


Fotode esitamise viimane tähtaeg jõuab kätte selle aasta 10. septembril kell 23.59.
Pildid vaatab asjatundliku pilguga üle žürii ja tulemused tehakse teatavaks 20. septembril raamatukogu kodulehel. Fotokonkursi parimatest piltidest pannakse sügisel 2011 kokku näitus Pärnu Keskraamatukogu trepigaleriis.