Lasteleht

reede 08. detsember 2017 Talvekontsert

Neljapäeval, 14. detsembril 17.30 olete oodatud raamatukogu suurde saali Pärnu muusikakooli rütmimuusikaosakonna talvekontserdile. Esinevad bändid ja solistid. Kohtume raamatukogus!


esmaspäev 27. november 2017 Raamatukogude lahtiolekuajad pühade ajal

Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3), Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) ja Rääma raamatukogu (Kaevu 27) lahtiolekuajad jõulude ja aastavahetuse ajal: 23.-26.12 - suletud 30., 31.12 ja 1.01 - suletud Toredat pühade aega!


Näitused

Vivian Schotowsky hõbeehete näitusmüük I korruse galeriis;

Pärnu üldhariduskoolide 5.-12. klasside kunstikonkursil auhinnatud tööd trepigaleriis;

Anna Ahmatovale pühendatud näitus I korruse galeriis;

Vaasa õpilaste kunstinäitus perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 19. jaanuar 2017 12:49 Vanus: 327 päeva

Harf - pillide kuninganna

26. jaanuaril kõneles ja mängis Pärnu Keskraamatukogu suures saalis harfimängija Kaisa Nõges. Kuidas pillide kuninganna harf ennast tänapäeva muusikamaailmas tunneb ja mida harfil meile öelda on.

Muusikaloost on teada, et harfi esiisa helises juba neli tuhat aastat enne Kristust sumeritel. Vanim leitud mitmekeelne harf pärineb Egiptusest. Kuna vaarao Ramses III hauakambri seinal kujutatakse kaht jumalale kiitust laulvat harfimängijat, kutsutakse seda templit ka Harfimängijate templiks. Nendel kuulsatel joonistustel on näha, et harf on kolmnurkse kujuga ning teda mängitakse samal moel nagu tänapäevalgi. Piiblilegendid räägivad, et õhulise ja idüllilise häälega harfi mängisid inglikoorid ning noor kuningas Taavet leevendas selle muusikaga Sauli hullusehooge.