Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 18. veebruar 2014 13:22 Vanus: 4 aastat

Heli kui fenomen. Muusika energeetilistest ja teraapilistest aspektidest.

27. veebruaril esines raamatukogu suures saalis muusikateadlane Saale Kareda.

Muusika on väga intensiivne kunstivorm, sest helilained mõjutavad inimest nii emotsionaalsel, vaimsel, energeetilisel, peenenergeetilisel kui ka väga otseselt füüsilisel, keha tasandil. Muusika loomise ja esitamisega peaks kaasnema kõrge teadlikkus ja suur vastutustunne, sest muusikaga on võimalik piltlikult väljendades nii tervendada kui tappa. Teatud energeetiliste mustrite kaudu võib pikaajalisel „annustamisel“ inimese vaimu tasalülitada.
Saale Kareda on vabakutseline muusikateadlane, kes on elanud ja töötanud 13 aastat saksakeelses kultuuriruumis (Berliinis ja Viinis) ning kasutab transdistsiplinaarset uurimismeetodit. Ta on pidanud loenguid lisaks Eestile Saksamaal, Austrias, Inglismaal, Hispaanias ja Leedus. Juba teist aastakümmet teeb ta regulaarset kaastööd ajakirjale "Teater.Muusika.Kino". Austrias elades süvenes alternatiivsetesse kontseptsioonidesse, mille abil saaks luua lahendusi kreenikiskuva  ühiskonnakorralduse muutmiseks ning koos mõttekaaslastega otsib võimalusi, kuidas transformeerida Eesti ühiskonda, muutes seda läbipaistvamaks ja inimväärsemaks.