Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 18. veebruar 2014 13:22 Vanus: 4 aastat

Heli kui fenomen. Muusika energeetilistest ja teraapilistest aspektidest.

27. veebruaril esines raamatukogu suures saalis muusikateadlane Saale Kareda.

Muusika on väga intensiivne kunstivorm, sest helilained mõjutavad inimest nii emotsionaalsel, vaimsel, energeetilisel, peenenergeetilisel kui ka väga otseselt füüsilisel, keha tasandil. Muusika loomise ja esitamisega peaks kaasnema kõrge teadlikkus ja suur vastutustunne, sest muusikaga on võimalik piltlikult väljendades nii tervendada kui tappa. Teatud energeetiliste mustrite kaudu võib pikaajalisel „annustamisel“ inimese vaimu tasalülitada.
Saale Kareda on vabakutseline muusikateadlane, kes on elanud ja töötanud 13 aastat saksakeelses kultuuriruumis (Berliinis ja Viinis) ning kasutab transdistsiplinaarset uurimismeetodit. Ta on pidanud loenguid lisaks Eestile Saksamaal, Austrias, Inglismaal, Hispaanias ja Leedus. Juba teist aastakümmet teeb ta regulaarset kaastööd ajakirjale "Teater.Muusika.Kino". Austrias elades süvenes alternatiivsetesse kontseptsioonidesse, mille abil saaks luua lahendusi kreenikiskuva  ühiskonnakorralduse muutmiseks ning koos mõttekaaslastega otsib võimalusi, kuidas transformeerida Eesti ühiskonda, muutes seda läbipaistvamaks ja inimväärsemaks.