Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. märts 2016 14:58 Vanus: 2 aastat

Karude jututoas räägiti kuulsatest jänestest

12. märtsil kell kuulati Karude jututoas lugusid. Keskraamatukogu lasteosakonnas on kogunesid 5-8 aastased poisid-tüdrukud. Raamatukaante vahelt otsiti üles kuulsad jänesed.

Et üleilmset kuulsuse mõõdupuud pole ükski tark veel välja mõelnud, said jututoalised ise hinnata, milline pikk-kõrv neile kõige rohkem meeldib. Tutvust tehti pea saja aasta vanuse sametjänesega, kelle eluloo pani kirja Margery Williams. Aga ka  Kerttu Sillaste kevadet ootava julge jänese ja Leelo Tungla sõpru otsiva jänesepojaga. Kaks viimast nudisaba on kuulsad veel sellegi poolest, et nende joonistajad Kerttu Sillaste ja Catherine Zarip jäid silma kauneimate lasteraamatute žüriile.
Kellele jututoa lugudest veel väheks jäi, sai lisa valida raamatunäituselt "Kuulsad jänesed hüppavad välja". Ilusate, tarkade ja julgete jäneste ridu jäid täiendama ka jututoaliste joonistatud jänesepildid.