Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 03. märts 2016 14:58 Vanus: 2 aastat

Karude jututoas räägiti kuulsatest jänestest

12. märtsil kell kuulati Karude jututoas lugusid. Keskraamatukogu lasteosakonnas on kogunesid 5-8 aastased poisid-tüdrukud. Raamatukaante vahelt otsiti üles kuulsad jänesed.

Et üleilmset kuulsuse mõõdupuud pole ükski tark veel välja mõelnud, said jututoalised ise hinnata, milline pikk-kõrv neile kõige rohkem meeldib. Tutvust tehti pea saja aasta vanuse sametjänesega, kelle eluloo pani kirja Margery Williams. Aga ka  Kerttu Sillaste kevadet ootava julge jänese ja Leelo Tungla sõpru otsiva jänesepojaga. Kaks viimast nudisaba on kuulsad veel sellegi poolest, et nende joonistajad Kerttu Sillaste ja Catherine Zarip jäid silma kauneimate lasteraamatute žüriile.
Kellele jututoa lugudest veel väheks jäi, sai lisa valida raamatunäituselt "Kuulsad jänesed hüppavad välja". Ilusate, tarkade ja julgete jäneste ridu jäid täiendama ka jututoaliste joonistatud jänesepildid.