Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 07. november 2016 14:14 Vanus: 2 aastat

Karude jututuba

12. novembril loeti ja jutustati Karude jututoas lugusid ja mängiti mänge. 5-8 aastased raamatusõbrad said seekord tuttavaks ühe õige häbeliku öölooma ja mitme vahva ametiga.

Öösel salaja külmkappi tühjendav öösöödik Pogi on Anna Eespere poolt välja mõeldud raamatutegelane. Talle meeldib süüa Peetri ema tehtud kapsarulle, praetud kabatšokki ja brokkolivormi. Et oma lemmiktoit on olemas igal lapsel ja lapsevanemal, on jututoas tore sellest rääkida ja teisi kuulata.
Juttu tuleb ka ametitest, mis toidu valmistamisega seotud. Pagar Paulil ja kokk Kuunol on kiired tööpäevad, aga tõsine töömees on kalur Kaljugi. Koos paljude teiste tegutsejatega on nad ametis Margit Saluste uues vahvate piltidega raamatus "Kõik tööd on head".
Karude jututoa leiab raamatuhuviline üles Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnast. Osavõtutasu ei ole. Tulla võib üksi või koos vanemate, õdede-vendade ja sõpradega.