Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 07. september 2015 09:34 Vanus: 3 aastat

Karude jututoas kuulati lugusid

12. septembril kutsus Karude jututuba lapsi uusi raamatutegelasi avastama. Oodatud olid kõik poisid ja tüdrukud, kel vanust nii umbes viis, kuus, seitse või kaheksa aastat. Järgmisel sügisel oma kümnendat sünnipäeva tähistavas jututoas saadakse sõpradega kokku iga kuu teisel laupäeval.

Üheskoos on tore mõelda, mis suvest meelde jäi ja kuulata Andrus Kivirähki lõbusat lugu dušši all käinud lepatriinust. Viimane on peidus suve-"Tähekeses", mis jututoas lapsi ootab. Ajakirja peale on Kadi Kurema telgimõnusid nautiva poisi ja koera joonistanud ning peale pildivaatamist tahab väike Bosse-koergi oma seiklustest rääkida. Tema on uhiuue, Kajsa Gordani poolt kirjutatud raamatu tegelane. Ent uusi raamatusõpru on veelgi: jänesepoeg Joosep, brontosaurus Pronto, lehm Miili ja mitu muud tegelast.
Peale padja peal kõhutamist ja jutukuulamist vajab keha väikest sirutust. Siis on õige aeg välja valida kõige ilusamat värvi pliiats ja teha algust pildiga, mis pärast lõpetamist oma loo jutustab.
Pärnuliku rannapildiga jututoa leiab huviline lasteosakonnast. Sinna võib tulla trepist astudes või liftiga sõites. Jututuba on piletiprii.