Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 07. september 2015 09:34 Vanus: 3 aastat

Karude jututoas kuulati lugusid

12. septembril kutsus Karude jututuba lapsi uusi raamatutegelasi avastama. Oodatud olid kõik poisid ja tüdrukud, kel vanust nii umbes viis, kuus, seitse või kaheksa aastat. Järgmisel sügisel oma kümnendat sünnipäeva tähistavas jututoas saadakse sõpradega kokku iga kuu teisel laupäeval.

Üheskoos on tore mõelda, mis suvest meelde jäi ja kuulata Andrus Kivirähki lõbusat lugu dušši all käinud lepatriinust. Viimane on peidus suve-"Tähekeses", mis jututoas lapsi ootab. Ajakirja peale on Kadi Kurema telgimõnusid nautiva poisi ja koera joonistanud ning peale pildivaatamist tahab väike Bosse-koergi oma seiklustest rääkida. Tema on uhiuue, Kajsa Gordani poolt kirjutatud raamatu tegelane. Ent uusi raamatusõpru on veelgi: jänesepoeg Joosep, brontosaurus Pronto, lehm Miili ja mitu muud tegelast.
Peale padja peal kõhutamist ja jutukuulamist vajab keha väikest sirutust. Siis on õige aeg välja valida kõige ilusamat värvi pliiats ja teha algust pildiga, mis pärast lõpetamist oma loo jutustab.
Pärnuliku rannapildiga jututoa leiab huviline lasteosakonnast. Sinna võib tulla trepist astudes või liftiga sõites. Jututuba on piletiprii.