Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 08. oktoober 2012 15:19 Vanus: 6 aastat

Karude jututuba kutsub raamatusõpru

Juba seitsmendat hooaega järjepanu julgustab Karude jututuba 5-8 aastasi lapsi raamatuid avastama ja kutsub väikesi kuulajaid suurema raamatusõbra eestvedamisel lugusid kuulama ning kaasa süvenema. Arvul seitse on muinasjuttudes maagiline tähendus ja erinevate juttude ning piltidega on täidetud igakuised jututoadki. Kuulamiskunsti harjutamiseks ei tule siiski seitsme maa ja mere taha reisida, seda võib põnevusega proovida juba 13. oktoobril kell 12.00 Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas.

Küll aga loetakse ja jutustatakse selle sügise esimeses jututoas kaugete maade muinasjutte. Lapsi kutsutakse osa saama päikeselise maa Kreeka muinaslugudest. Koos vaadatakse ka raamatupilte ja postkaarte sellest maast. Jutukuulamisel kogunenud mõtted ja muljed saavad raamatusõbrad värvipliiatsitega paberile joonistada ja soovi korral kõigile teistele kunstihuvilistele vaatamiseks raamatukogu pisikesele pildinäitusele jätta. Või siis otsekohe mälestuseks koju kaasa võtta.
Kui juba laupäevane raamatukogukülastus ette võetud, tasub ehk mõni huvi tekitanud raamat koju kaasagi laenutada või lasteosakonnas raamatu abiga kummalisi maailmaasju uurida.