Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 12. juuni 2009 15:33 Vanus: 9 aastat

Karukäpa küsimused suviseks l-a-h-e-n-d-a-m-i-s-e-k-s

Sel suvel võid sa lasteosakonnas ringi vaadates sattuda laua juurde, kuhu meie maskott Jutukaru oma käpajälje on jätnud. Just seal ootavad kõiki nii umbes kolmanda kuni viienda klassi lapsi viktoriiniküsimused, mis lahendamist ootavad.

Vastused peidavad end kümnes vahvas lasteraamatus, mille autoriteks meie oma parimad lastekirjanikud. Et õigete raamatute otsimisele mitte liigselt aega kulutada, selleks on kogu viktoriini lahendamiseks vajalik kirjasõna välja otsitud - ole ainult tähelepanelik ja nutikas ning leia vastused raamatukaante vahelt üles.
Üks küsimus tahab teada  kindlat nime kõigi laste ja täiskasvanutegi lemmikraamatust "Leiutajateküla Lotte", teine uurib preili Kere pääsemislugu, kolmas seda kas pudelposti teel on võimalik sõpru leida - aga kui kohale tuled, küll siis näed, mida täpsemalt küsitakse. Iga tubli viktoriinilahendaja saab mälestuseks karukäpa jäljega kleepsu ja võib-olla avastab enda jaoks isegi mõne uue raamatu, mida vihmase ilmaga kodus kõhutades lugeda.