Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 12. juuni 2009 15:33 Vanus: 9 aastat

Karukäpa küsimused suviseks l-a-h-e-n-d-a-m-i-s-e-k-s

Sel suvel võid sa lasteosakonnas ringi vaadates sattuda laua juurde, kuhu meie maskott Jutukaru oma käpajälje on jätnud. Just seal ootavad kõiki nii umbes kolmanda kuni viienda klassi lapsi viktoriiniküsimused, mis lahendamist ootavad.

Vastused peidavad end kümnes vahvas lasteraamatus, mille autoriteks meie oma parimad lastekirjanikud. Et õigete raamatute otsimisele mitte liigselt aega kulutada, selleks on kogu viktoriini lahendamiseks vajalik kirjasõna välja otsitud - ole ainult tähelepanelik ja nutikas ning leia vastused raamatukaante vahelt üles.
Üks küsimus tahab teada  kindlat nime kõigi laste ja täiskasvanutegi lemmikraamatust "Leiutajateküla Lotte", teine uurib preili Kere pääsemislugu, kolmas seda kas pudelposti teel on võimalik sõpru leida - aga kui kohale tuled, küll siis näed, mida täpsemalt küsitakse. Iga tubli viktoriinilahendaja saab mälestuseks karukäpa jäljega kleepsu ja võib-olla avastab enda jaoks isegi mõne uue raamatu, mida vihmase ilmaga kodus kõhutades lugeda.