Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 09. mai 2008 13:20 Vanus: 10 aastat

Kirjandusfestival Prima Vista käis Pärnus

Sel aastal viiendat korda toimunud rahvusvaheline Tartu kirjandusfestival Prima Vista käis pühapäeval Pärnus. Käis ja jättis oma jälje ning loodame, et tegi ka ukse lahti teistele suurematele Eestis toimuvatele festivalidele.

Päev oli tore. Et selleaastase festivali teemaks oli kirjutamise ja kirjastamise kõrval kirjanduse tõlkimine ja talletamine, usaldatigi Pärnu päeva korraldamine kirjanduse talletajale ehk Pärnu Keskraamatukogule.

Päev algaski Pärnu Keskraamatukogus. Avasõnad lausus festivali patroon Doris Kareva, edasi esinesid noored tartlastest kirjutajad ning neile vastukaaluks Pärnu Jumalikud Ilmutused. Peab tunnistama, et pärnakatel pole midagai häbeneda, meil on (:) kivisildnik, Kaupo Meiel, Andra Jõgis ja Toomas F. Aru, kellele see oli esimene avalik ülesastumine.

Tartlaste poolelt esitasid oma loomingut Triin Tasuja, Eda Ahi, Andra Teede, Edvin Aedma, Kriips. On hea kuulata, kui autor loeb ette oma luuletusi, välja tuleb nii autori eneseotsimine, tema maailmavalu ja kogu ümbritseva roppus ning rõvedus. Hea meeleolu tekitas Edvin Aedma suupillil esitatud väike sahistamispaus.

Olles raamatukogus ära kuulanud luulelugemise, siirdus festival edasi teatrikohvikusse, et nautida laulvaid kirjanikke. Jüri Kaldmaa ja Mathura esinemised tekitasid kurva meelelolu, kuid kurbusest tõi kuulajaskonna välja päikeseline Jaan Pehk, kelle esitus pani publiku kaasa elama ning kihama. Ja siis tuli Merca. Ei ole sõnu, staar on staar, iga sõna, liigutus ning noot oli läbimõeldud ning täitis oma eesmärki, minna kuulaja sisse ning jätta sinna oma jälg.

Ja oligi festival läbi. Selleks korraks. Kas Pärnusse ja pärnakatele on sellist üritust vaja? Kindlasti on! Ootame PÖFF-i Pärnu päeva!