Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

pühapäev 12. juuni 2011 00:00 Vanus: 7 aastat

Kivisildniku kirjastus esitles Pärnu Keskraamatukogus seitset raamatut

(:)kivisildnik tutvustas 27. juulil Pärnu Keskraamatukogu I korruse galeriis seitset kirjastuse Jumalikud Ilmutused teost. Suur luule ja proosa on kaante vahele saanud tänu teenusele raamat nõudmisel, millest rääkis lähemalt nimetatud lahendust pakkuva ettevõtte Gutenbergi pojad esindaja Karol Kallas.

(:)kivisildnik - liivlased ja saurused, valuraamatu 1. köide – luule, nekrofiilne jubedus, raamat väljasuremise ilust, Andres G. Adamsoni fotodega Vana-Pärnu kalmistult.
   
Kaido Tee - Kohtunik Tupova paha päev – jutud, poeetiline ja ängistav realism okupatsiooniaja hämarusest. Autor ei ole Jaan Krossi sohipoeg.
   
Priit Salumaa - Viimased viisteist aastat – luuletused, meestekas, täiskasvanud kontoriinimese elust, tööst, naistest, lapsest ja teistest luupainajatest.
   
Siim Pauklin - Aheldatud Jõgeva – haikud, see hull mees muudab oma debüüdiga Eesti haikumaastikut rohkem kui maavärin, keskeakriis ja tulnukate invasioon kokku.    

Kaarel Kressa - Vereurmarohumesi/Krafinna - Teki all ja köögikardinate     taga - luule, kaksikraamat. Kressa on üks elava eesti luule tippudest ega vaja tutvustamist, Krafinna irooniline ja jõulise kujundikeelega debüüt, kirjaneitsite sekka on lahti lastud uus suur murdja.

Veiko Belials - Sina ja vaikus ja pajud - luule, valikkogu, suurepärane luule ka neile, kes luulet ei loe - naljakas, südamlik ja täpse sihikuga.

Värske teosena esitleti Triin Tasuja - Armastust on ja armastust pole.
Noorte vihaste naiste põlvkonna kõige võluvama esindaja teine raamat, suur luule. Kui Matti Moguči epohhiloovast kogust Õrn ja rõve rookida välja retoorika, poos, isane mörin, huumor ja muud kõrvalise tähtsusega asjad, siis saame Tasuja luule. Tasuja luulet saame kodusel teel valmistada ka siis, kui lisame Kareva Ööpiltidele kuu, tähed, taeva, tegelikkuse ja pilkase pimeduse aga kõige parema tulemuse saame siis, kui laseme Tasujal endal luuletada.

ARMASTUS TÖÖTURUL
Armastus istub töötuna
hariduseta
elukutseta
tööturuameti järjekorras

Ootab elu nagu bussi
mis külade vahel harva sõidabhttp://www.parnu.ee/sinine/