Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 15. märts 2011 10:51 Vanus: 7 aastat

Koolivaheaeg raamatukogus: 1000 nukku, töötoad, parimad maskid ja jututaat

Saabuv päikeseline kevadvaheaeg kutsub lapsed lahkesti õue ja peale seda kohe ka raamatukokku, kus mitu ja mitu vaatamist, kuulamist, kaasategemist ootavat ettevõtmist neid ootamas.

Päris koolivaheaja hakul saavad jutuhuvilised kohad sisse võtta mõnusates kott-toolides või panna padja põse alla lasteosakonna jututoa vaibal, kus 19. märtsil kell 12.00 algamas rahvusvahelise muinasjutuvestjate päeva jututund. Maailma maade müüte-muinasjutte veest jutustavad ja laulavad muinasjututaat Jaak ja Pilli-Timo.

17. märtsil kell 11.00 avatakse rändnäitus "Teeme ise 1000 nukku ", mis toob vaatajate ette tuhandest nukust koosneva nukupere. Näha saab  käpiknukkude, näpunukkude, marionettnukkude ja lauateatri nukkude esindajaid, mis valmistatud kõige erinevamatest materjalidest.

23. ja 24. märtsil kell 12.00 oodatakse 1.- 5. klassi lapsi töötuppa, kus Maarja Magdaleena Gildi Nukukoja perenaised nukutegemise kunsti õpetavad. Huvilised poisid ja tüdrukud peaksid end eelnevalt registreerima lasteosakonna telefonil 44 55 702.  Kõik nukkude valmistamiseks vajalikud materjalid ja vahendid ootavad lapsi töötoas ja osalustasu ei küsita. Iga nukumeister võib valmistada kokku kaks nukku: ühe kojuviimiseks ja teise rändnäituse "Teeme ise 1000 nukku" nukupere ridade täienduseks.

Kõik raamatukogu sõbrad ja külalised on kutsutud vaatama ka maskinäitust laste lemmikraamatutegelaste maskikonkursi parimatest maskidest, sest peagi viiakse need tagasi kodudesse. Sealt edasi panevad maskimeisterdajad maskid ette ja sõidavad kultuuripealinnas Tallinnas aset leidvale suurele maskirongkäigule.

Koolivaheaja programmi lõpetuseks tuleks vihjata, et veel mõnda aega köidab lohesõprade pilku raamatunäitus "La-la-lahe lohe".