Lasteleht

reede 19. jaanuar 2018 Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontsert

1. veebruaril kell 17.00 ootame häid kuulajaid Pärnu Keskraamatukogu saali Anne Adamsi plaadi "Läinud aegade mõtted" esitluskontserdile.


kolmapäev 17. jaanuar 2018 Arvutikoolitused Pärnu Keskraamatukogus

20. jaanuaril 11.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis Google'i konto ABC koolitus — võimalusel kaasa võtta oma arvuti.  postkast(gmail) - manuse lisamine, saadetud manuse avamine ja oma arvutisse salvestamine, koopia,...


teisipäev 09. jaanuar 2018 Anabella Produvnovi soolokontsert "Teekond"

19. jaanuaril 17.00 olete oodatud Pärnu Keskraamatukogu suurde saali Anabella Produvnovi soolokontserdile "Teekond".


Näitused

Fotonäitus "Norra. Rannarahva lood" perioodikagaleriis;

Riho Luuse autorinäitus "Margi sisse minek" I korruse galeriis;

Annely Norma maalid trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 02. märts 2010 13:12 Vanus: 8 aastat

Külas käis Aidi Vallik

18. märtsil kohtus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis lugejatega noorsookirjanik Aidi Vallik.

Aidi Valliku esimesed luuletused ilmusid 1980. aastate lõpus ajakirjades Vikerkaar ja Noorus. Tema luuletajanimeks kujunes ATS. Praeguseks on tema sulest ilmunud 4 luulekogu: „Ärge pange tähele” (1990, luulekassetis koos Triin Soometsa, Elo Vee, Liisi Ojamaa ja Ruth Jürjoga), „Videvikus lepatriinulend” (1996), „Mina ja Käthe Kollwitz” (2000) ja „Ristsõna” (2001). Viimane neist ilmus juba Aidi Valliku nime all.
Aidi Valliku esimene noorsooraamat kannab nime „Kuidas elad, Ann?”. Kirjanikul tekkis mõte noortele raamat kirjutada ise eesti keele ja kirjanduse õpetaja olles. Sellega soovis ta täita tühimikku eesti noorsookirjanduses ning idee sai alguse tema kunagistelt kaheksanda klassi õpilastelt, kes nägid koolis kurja vaeva raamatuga “Ümera jõel”.
Ilmunud on ka esimese raamatu jätk pealkirjaga „Mida teha, Ann?”.
Aidi Valliku sulest on nüüdseks ilmunud ka kolmas proosateos, mis kannab pealkirja „Koletise lugu”. Nagu ta oli eelnevates intervjuudes väitnud, pidi tema järgmine raamat olema pühendatud 8-10-aastastele lastele, samas on see raamat ka täiskasvanutele. Ühtepidi kätkeb raamat täiskasvanulikku tõsidust, maailmatarkust, elult saadud õppetundidest kogunenud nukrust, teisalt lapselikku lihtsameelsust ja siirust, nagu seda on Antonio de Saint-Exupery “Väike prints”.

Veel on Aidi Vallikult ilmunud "Narkohollo, ehk, Florose vabastamine", "Pints ja Tutsik".