Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 02. märts 2010 13:12 Vanus: 8 aastat

Külas käis Aidi Vallik

18. märtsil kohtus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis lugejatega noorsookirjanik Aidi Vallik.

Aidi Valliku esimesed luuletused ilmusid 1980. aastate lõpus ajakirjades Vikerkaar ja Noorus. Tema luuletajanimeks kujunes ATS. Praeguseks on tema sulest ilmunud 4 luulekogu: „Ärge pange tähele” (1990, luulekassetis koos Triin Soometsa, Elo Vee, Liisi Ojamaa ja Ruth Jürjoga), „Videvikus lepatriinulend” (1996), „Mina ja Käthe Kollwitz” (2000) ja „Ristsõna” (2001). Viimane neist ilmus juba Aidi Valliku nime all.
Aidi Valliku esimene noorsooraamat kannab nime „Kuidas elad, Ann?”. Kirjanikul tekkis mõte noortele raamat kirjutada ise eesti keele ja kirjanduse õpetaja olles. Sellega soovis ta täita tühimikku eesti noorsookirjanduses ning idee sai alguse tema kunagistelt kaheksanda klassi õpilastelt, kes nägid koolis kurja vaeva raamatuga “Ümera jõel”.
Ilmunud on ka esimese raamatu jätk pealkirjaga „Mida teha, Ann?”.
Aidi Valliku sulest on nüüdseks ilmunud ka kolmas proosateos, mis kannab pealkirja „Koletise lugu”. Nagu ta oli eelnevates intervjuudes väitnud, pidi tema järgmine raamat olema pühendatud 8-10-aastastele lastele, samas on see raamat ka täiskasvanutele. Ühtepidi kätkeb raamat täiskasvanulikku tõsidust, maailmatarkust, elult saadud õppetundidest kogunenud nukrust, teisalt lapselikku lihtsameelsust ja siirust, nagu seda on Antonio de Saint-Exupery “Väike prints”.

Veel on Aidi Vallikult ilmunud "Narkohollo, ehk, Florose vabastamine", "Pints ja Tutsik".