Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 02. märts 2010 13:12 Vanus: 8 aastat

Külas käis Aidi Vallik

18. märtsil kohtus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis lugejatega noorsookirjanik Aidi Vallik.

Aidi Valliku esimesed luuletused ilmusid 1980. aastate lõpus ajakirjades Vikerkaar ja Noorus. Tema luuletajanimeks kujunes ATS. Praeguseks on tema sulest ilmunud 4 luulekogu: „Ärge pange tähele” (1990, luulekassetis koos Triin Soometsa, Elo Vee, Liisi Ojamaa ja Ruth Jürjoga), „Videvikus lepatriinulend” (1996), „Mina ja Käthe Kollwitz” (2000) ja „Ristsõna” (2001). Viimane neist ilmus juba Aidi Valliku nime all.
Aidi Valliku esimene noorsooraamat kannab nime „Kuidas elad, Ann?”. Kirjanikul tekkis mõte noortele raamat kirjutada ise eesti keele ja kirjanduse õpetaja olles. Sellega soovis ta täita tühimikku eesti noorsookirjanduses ning idee sai alguse tema kunagistelt kaheksanda klassi õpilastelt, kes nägid koolis kurja vaeva raamatuga “Ümera jõel”.
Ilmunud on ka esimese raamatu jätk pealkirjaga „Mida teha, Ann?”.
Aidi Valliku sulest on nüüdseks ilmunud ka kolmas proosateos, mis kannab pealkirja „Koletise lugu”. Nagu ta oli eelnevates intervjuudes väitnud, pidi tema järgmine raamat olema pühendatud 8-10-aastastele lastele, samas on see raamat ka täiskasvanutele. Ühtepidi kätkeb raamat täiskasvanulikku tõsidust, maailmatarkust, elult saadud õppetundidest kogunenud nukrust, teisalt lapselikku lihtsameelsust ja siirust, nagu seda on Antonio de Saint-Exupery “Väike prints”.

Veel on Aidi Vallikult ilmunud "Narkohollo, ehk, Florose vabastamine", "Pints ja Tutsik".