Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 15. oktoober 2012 11:32 Vanus: 5 aastat

Külla tuleb lastekirjanik Ilmar Tomusk

18. oktoobril kell 13.00 tuleb Keskraamatukogu suurde saali laste ja noortega kohtuma lastekirjanik Ilmar Tomusk. Keeleinspektsiooni peadirektorina eesti keele hea käekäigu eest seisev mees on ka seitsme populaarse lasteraamatu autor.

Oma varasemates intervjuudes on Ilmar Tomusk muiates rääkinud, et tema raamatud sünnivad sõna otseses mõttes jooksu pealt - uusi lugusid on hea välja mõelda jooksusporti tehes. Kas tõesti kirjanikuamet tänapäeval nii lihtne on, seda võivad kohtumisele tulevad lapsed raamatukogus ise pärida. Juba ette on aga teada tõsiasi, et Ilmar Tomuski raamatud laste ja noorte seas igati hinnatud on. Kaasaelamist pakkuv tegevustik ja võimalus aeg-ajalt naeru kihistada on vaid paar esimesena meenuvat omadust, mis kõiki seitset raamatut iseloomustavad.
Ilmar Tomuski lasteraamatud, mida iga huviline ka Pärnu Keskraamatukogust laenutada saab on:"Tere, Volli!", "Vend Johannes", "Lõpuaktus", "Pöörane puhkus Parakatkus", "Inglid kuuendas B-s", "Volli vanad vigurid" ja "Kolmanda A kriminalistid".
Raamatu "Volli vanad vigurid" eest on Ilmar Tomuskit tunnustatud Eesti Kultuurkapitali laste- ja noorsookirjanduse preemiaga.