Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 28. september 2012 10:44 Vanus: 5 aastat

Külas käis pärandidetektiiv Sofia Joons

3. oktoobril käis külas ennast pärandidetektiivina tutvustav eestirootsi rahvamuusik Sofia Joons. Keskraamatukogu suures saalis sai kuulda lugusid Rootsi rahvamuusikast.

1994. aastal Rootsist Eestisse tulles plaanis eesti juurtega Sofia Joons siia jääda vaid pooleks aastaks. Nüüd on Joons siin olnud 18 talve ja saanud  tulihingeliseks pärimusmuusika eestkõnelejaks ja -mängijaks. Sofia Joons on õppinud Rootsis Västergötlandis, Malungis, Härnösandis, Uppsalas ning Viljandi kultuurikolledžis ja Eesti humanitaarinstituudis. Ta on löönud kaasa paljudes muusikakollektiivides Rootsis, Eestis, Inglismaal, Sloveenias ja teistes Euroopa maades. Joons õppis Rootsis klassikalist viiulit ning mängis orkestris. Kuid tõeliselt leidis ta ennast rahvamuusikas. Ta mänginud ja seadnud muusikat hulgas teatrilavastustes nii Eestis kui Rootsis. Rannarootsi muusikasaadikuks tituleeritud Joons on avaldanud  kaks eestirootsi rahvakoraalide ja -laulude CD-plaati.