Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 28. september 2012 10:44 Vanus: 6 aastat

Külas käis pärandidetektiiv Sofia Joons

3. oktoobril käis külas ennast pärandidetektiivina tutvustav eestirootsi rahvamuusik Sofia Joons. Keskraamatukogu suures saalis sai kuulda lugusid Rootsi rahvamuusikast.

1994. aastal Rootsist Eestisse tulles plaanis eesti juurtega Sofia Joons siia jääda vaid pooleks aastaks. Nüüd on Joons siin olnud 18 talve ja saanud  tulihingeliseks pärimusmuusika eestkõnelejaks ja -mängijaks. Sofia Joons on õppinud Rootsis Västergötlandis, Malungis, Härnösandis, Uppsalas ning Viljandi kultuurikolledžis ja Eesti humanitaarinstituudis. Ta on löönud kaasa paljudes muusikakollektiivides Rootsis, Eestis, Inglismaal, Sloveenias ja teistes Euroopa maades. Joons õppis Rootsis klassikalist viiulit ning mängis orkestris. Kuid tõeliselt leidis ta ennast rahvamuusikas. Ta mänginud ja seadnud muusikat hulgas teatrilavastustes nii Eestis kui Rootsis. Rannarootsi muusikasaadikuks tituleeritud Joons on avaldanud  kaks eestirootsi rahvakoraalide ja -laulude CD-plaati.