Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 09. oktoober 2013 10:53 Vanus: 5 aastat

Lastega kohtus Reeli Reinaus

15. oktoobril kohtus lugejatega Reeli Reinaus. Nii lastele, noortele kui suurtele raamatuid loonud kirjanik esines Pärnus algklassilastele.

Esimese klassi tüdruku ja tema sõprade seikluslikule elule raamatus "Detektiiv Triibik loomaaias" kaasa elavatel ja nii enda jaoks kirjanik Reeli Reinausi avastavatel algklassilastel on võimalus raamatukogust veel teisigi sama kirjaniku lugusid nõutada. Sest kirjutada on noor kirjanik jõudnud juba palju. Varem ilmunud lastekate- selle koduselt kõlava nimega sorteerib oma loomingut Reeli ise-, seltskonda kuulub veel neli raamatut. Lugemispõnevuse leiavad lapsed üles lugudest "Aguliurka lapsed", "Tavalised hambahaldjad", "Täiesti tavaline perekond" ja "Saladuslik päevik".
Kasvu ja lugemistublidust kogunud raamatusõbrad võivad aga kirjanikutruudust ilmutades saladuslike lossivaremete, energeetiliste kivide, luupainajate ja nõidkapteni lugude juurde asuda. Viimasena nimetatud tegelane raamatutriloogiast "Nõidkapteni needus" on äsja saanud värske järje raamatu "Poisid Mustalt Hobuselt" näol. Ühtlasi ollakse niiviisi märkamatult "noortekate" riiuli juurde liikunud.
Reeli Reinausil on magistrikraad Tartu Ülikoolist, eesti ja võrdleva rahvaluule erialalt. Oma raamatutes teeb ta välismaiste vampiiridega küllastunud lastele-noortele põnevaks omamaise pärimuse. Ja see tuleb tal hästi välja, sest nõiad ja kummitused köidavad teda ennastki.
Reeli Reinausi raamatud on pälvinud kirjandusauhindu mitmetel kirjandusvõistlustel.