Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 17. oktoober 2013 10:21 Vanus: 4 aastat

Loodusõhtu

24. oktoobril toimus Pärnu keskraamatukogu suures saalisLoodusõhtu teemal "Meri, kliima ja inimene". Ettekandega esines Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi mereökosüsteemide juhtivteadur Henn Ojaveer, PhD.

Meri on inimesele olnud iidsetest aegadest väga tähtsal kohal, muuhulgas nii toidu allikana kui ka kaubateena. Lisaks mitmesugusele inimtegevusele (elusvarude püük, reostamine, laevatamine ja sadamate ehitamine, energiakandjate rajamine jms) mõjutab merd ka ajas muutuv kliima. Kui varem arvati, et maailmameri suudab puhverdada kogu inimmõju, siis viimasel poolsajandil on olukord oluliselt muutunud. Mereökosüsteemid on muundunud eelkõige inimtegevuse tõttu, kusjuures tänapäeval on sageli võtmesõnadeks looduskaitse, mere ruumiline planeerimine ja rikutud ökosüsteemide ning asurkondade taastamine. Loengu käigus tuuakse näiteid maailma erinevaist paigust, muuhulgas ka Läänemerest ja Liivi ning Pärnu lahest.

Loodusõhtu on kõigile osalejatele tasuta ja selle korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

merike.palginomm(at)keskkonnaamet.ee