Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 04. detsember 2013 16:36 Vanus: 5 aastat

Loodusõhtu

12. detsembril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis looduslõhtu teemal "Kuuldamatu kuulmine". Ettekandega esines Aare Baumer, Energia Avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht.

Pealtnäha paistab looduses kõik tavaline. Päike paistab, tuul sahistab lehtedega, linnud laulavad ja meri kohiseb. Kuid see, mida me näeme, on pealispind. Piisab vaid kasutada tehnilisi seadmeid loodusnähtuste jälgimiseks ja meie ees avaneb uus ning ootamatult kirev maailm. Infrahelide või ülimadalate elektromagnetlainete muutuste tõlkimine inimkeelde on võimalik ja huvitav tegevus. Liiv laulab krigisedes, äikesemürin vilistab magnetjoontes lennates ja meie saame võimaluse laiendada oma arusaamist maailmast. Loengu ajal demonstreeritakse video-ja helisalvestusi Eesti loodusest ja fenomenidest. Loodusõhtu on kõigile osalejatele tasuta ja selle korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.