Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

reede 28. september 2012 10:17 Vanus: 5 aastat

Mürakarud õppisid sügist ja leivategu

3. oktoobril kogunesid 1,5-4 aastased lapsed koos ema-isa, vanaema-vanaisa või hoidjaga Mürakarukooli. Pärnu Keskraamatukogu esimese korruse saalis said pisikesed mürakarud õpetaja Katrin Hildunen-Alvela rõõmsal eestvedamisel õppida kuulama, vaatama, lauluviisi jälgima, rütmisalmi kaasa ütlema, tantsujalga seadma ja mängima.

Tegus pooltund viis Mürakarukooli õpilased seekord sügist ja leivategu õppima. Et nii tähtsad asjad põnnidele toredad oleks, korrati üheskoos juba eelmisel korral armsaks saanud laule ja mänge ning prooviti uusigi. Viimastes oli juttu leivast ja kakukese veeretamisest.
Mürakarukooli laulu kuuldes hakkab mõnel kevadistes tundides "müranud" lapsel käsi üsna iseenesest rütmi lööma, aga alati leidub raamatukogus veel avastamata põnevaid sõnu ja lauseid - olgu need siis peidus õpetaja Katrini lauludes-mängudes või pisipõnnide raamatukorvis. Püsivama loomuga põnne ootab peale tundi teise korruse raamatumaailm.
Mürakarukoolis käimise eest tasu ei küsita. Võimaluse korral võib kaasa võtta istumisaluse või padja.