Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 21. ja 28. märtsil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Puutöönäitus "Kännukrati kausid"korruse galeriis;

Anne Tootma akvarellid "Valguses" I korruse galeriis;

Õpilaste kollaažid "Unistused" perioodikagaleriis;

Vanalinna põhikooliõpilaste kollaažid "Sotsiaalkriitiline" trepigaleriis;

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

teisipäev 06. märts 2012 17:13 Vanus: 6 aastat

Mürakarukool alustas

14. märsil alustas Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas Mürakarukool, kuhu tuli kohale pea poolsada 1,5-4aastast õpilast.

Muusikaõpetaja Katrin Hildunen pani pisipõnnid hoopis laulma, rütmisalme ütlema ja näpumänge mängima.
Lapse mõtlemine ja kõne arenevad teisel eluaastal hüppeliselt, teavad uurijad. Kuidas aga pisipõnni keeletaju arendada, kui ise kasvatusteadlane pole ja supp keetmist ning tuba koristamist küsib.
Imeruttu imikust väikeseks enesekindlaks lapseks sirgunu õpib hea meelega läbi mängu, liikumise, rütmi, laulu ja matkimise. Sedasorti "müramise" käigus väikesed inimesed targaks saavadki. 
Mürakarukoolis on lisaks oma emale, isale, vanaemale, vanaisale või hoidjatädile veel  rõõmsa meelega õpetaja, kes kõik vajalikud sõnad ja liigutused ette näitab. Mürakarud saavad selgeks karulaulu, mida koolis koos laulda. Tuttavaid asju on ju vahva ära tunda ja kaasa teha, aga igas tunnis õpitakse ka midagi uut. Kindlasti ei tule vanematel viletsat viisipidamist või olematut lauluhäält häbeneda, Mürakarukoolis seda ei kontrollita. Pisikesed poisid-tüdrukud proovivad iseennast tundma õppida, teisi kuulata, sõnu meelde jätta ja julge olla.
Koos hakatakse käima kaks korda kuus, kolmpäeviti ja pool tundi korraga. Et Mürakarukool ootab  väikesi alustajaid suures raamatukogumajas, on raamatukoguhoidjatel soov emadele-lastele uuemaid põnniraamatuid tutvustada ja  kohaletulnuid lugemisvara leidmisel kõigiti aidata. Koos raamatuga on seltsim koduteelegi asuda.
Mürakarukool on osavõtjatele tasuta, sest seda toetab Hasartmängumaksu nõukogu. Tuleb vaid pisut aega leida ja võimalusest kinni haarata.