Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 16. september 2015 10:07 Vanus: 3 aastat

Mürakarukool ja sügis tulevad üheskoos

23. septembril avas taas uksed Mürakarukool. Vaid mõnikümmend minutit hiljem on kohal uus särav aastaaeg. Pärnu Keskraamatukogu saali tulnud lastel on siis juba esimene sõbratere öeldud. Koos õpetaja Katrin Hildunen-Alvelaga võetakse ette maailma tähtsaim töö- mängimine. Mürakarukool ootab seda tegema kõiki pooleteist kuni nelja aasta vanuseid poisse-tüdrukuid koos oma vanemate, vanavanemate ja hoidjatega.

Et mängimises meistriks saada, tuleb appi võtta pillid, viisijupid, riimis ja riimita sõnad, tantsusammud, isegi niisama segi-läbi kõndimised, pehmed padjad, tammetõrud ja kes teab mis kõik veel.
Mürakarukooli laps võib olla vaikse loomuga avastaja või särtsakas tegutseja, igaüks saab õppida omas rütmis. Meelde jääb rohkem, kui emad-isad arvata julgeks. Kogu tarkust ei saa lihtsalt kohe ette näidata. Küll ajapikku jõuab, kevadpeo ajaks kohe kindlasti.
Veel ootab pisipõnne saalis raamatukorv, kust oma maitse järgi vaatamist valida. Lasteosakonnas on aabitsanäitus, lugemislaev "RoosiRuudi" ja muudki põnevat. Mürakarukoolis õppemaksu pole. Kaasa tasuks võtta vaid vahetusjalatsid.