Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 16. september 2015 10:07 Vanus: 3 aastat

Mürakarukool ja sügis tulevad üheskoos

23. septembril avas taas uksed Mürakarukool. Vaid mõnikümmend minutit hiljem on kohal uus särav aastaaeg. Pärnu Keskraamatukogu saali tulnud lastel on siis juba esimene sõbratere öeldud. Koos õpetaja Katrin Hildunen-Alvelaga võetakse ette maailma tähtsaim töö- mängimine. Mürakarukool ootab seda tegema kõiki pooleteist kuni nelja aasta vanuseid poisse-tüdrukuid koos oma vanemate, vanavanemate ja hoidjatega.

Et mängimises meistriks saada, tuleb appi võtta pillid, viisijupid, riimis ja riimita sõnad, tantsusammud, isegi niisama segi-läbi kõndimised, pehmed padjad, tammetõrud ja kes teab mis kõik veel.
Mürakarukooli laps võib olla vaikse loomuga avastaja või särtsakas tegutseja, igaüks saab õppida omas rütmis. Meelde jääb rohkem, kui emad-isad arvata julgeks. Kogu tarkust ei saa lihtsalt kohe ette näidata. Küll ajapikku jõuab, kevadpeo ajaks kohe kindlasti.
Veel ootab pisipõnne saalis raamatukorv, kust oma maitse järgi vaatamist valida. Lasteosakonnas on aabitsanäitus, lugemislaev "RoosiRuudi" ja muudki põnevat. Mürakarukoolis õppemaksu pole. Kaasa tasuks võtta vaid vahetusjalatsid.