Lasteleht

kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


teisipäev 15. mai 2018 Raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus

30. mail toimus Pärnu Keskraamatukogu suures saalis pärnaka Hedda Peet'i vastvalminud raamatu "Meie magusameistrid ehk šokolaad südamest" esitlus.


teisipäev 15. mai 2018 Pärnu Ülejõe Põhikooli kevadkontsert

23. mail esinesid Pärnu Keskraamatukogu suures saalis Pärnu Ülejõe Põhikooli poistekoor, solistid ja ansamblid. Kontsert on tasuta.


Näitused

"Paul Keres - malesuurmeister Pärnust" I korruse galeriis;

Fotonäitus "Minu sini-must-valge elu" trepigaleriis;

Fotonäitus "Minu õpetajad" perioodikagaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 19. september 2012 09:43 Vanus: 6 aastat

Mürakarukool kutsus mürakarud kokku

26. septembril avas kevadel hoo sisse saanud Mürakarukool taas oma uksed. Pärast pikka suve on mõned mürakarud juba koolisaginat taga igatsema hakanud. Raamatukogu esimese korruse saalis said kokku 1,5-4 aastased lapsed koos ema-isa, vanaema-vanaisa või hoidjaga. Et Mürakarukoolis sisse- ega väljaastumiseksameid ei korraldata, võivad julgesti kohale tulla kõik vanad ja uued õpilased - koosolemise lusti jagub kõigile.

Ehkki lõbusas eas seltskond nende jaoks varutud aja ja ruumi kerge vaevaga  marulise müramisega täidaks, on õpetaja Katrin Hildunenil sootuks põnevamad plaanid. Mürakarukoolis käiv laps õpib temaga kaasas oleva täiskasvanu abiga kuulama, vaatama, rütmisalmi ütlema, lauluviisi jälgima, kaasa tantsima ja mängima.Ta ei oska veel raamatut lugeda ega tunne tähtigi, aga astub läbi selliste tegevuste esimesi suuri samme selles suunas.
Et raamatutest juba algusest peale loomulikud kaaslased saaksid, on väikeste uudishimulike tarvis saalis raamatukorv koos papiraamatutega. Meeldima hakkamise korral saab raamatuid kohe koju kaasa laenutada. Suutlikuma tähelepanuvõimega põnne ootab aga peale pooltundi teise korruse raamatumaailm, kus loo- ja pildivalik väga suur.
Nii kõige aremad, kui kõige vallatumad ja kõik ülejäänudki Mürakarukoolis käijad õpivad ise olemise ja teistega koos olemise suurt kunsti ning hakkavad ajapikku oma vanemaid mõne koolis kuuldud riimi, lauluümina või lihtsalt uue sõnaga üllatama. Niiviisi rääkisid kevadistes pooltundides käinud põnnide emad.   
Mürakarukool hakkab toimuma kaks korda kuus kolmapäeviti ja on osavõtjatele tasuta. Kaasa võib võtta istumisaluse või padja.