Lasteleht

neljapäev 20. september 2018 Muusikaelust Eestis kahe sajandi tagusel ajal

Neljapäeval,27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis muusikaklubi hooaja avaloeng.


esmaspäev 17. september 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 26. septembril, 24. oktoobril ja 21. novembril individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


neljapäev 13. september 2018 Nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“

Neljapäeval, 27. septembril kell 17.00 toimub Pärnu Keskraamatukogu suures saalis teabetund elanikkonnale - nahaarst Tiina Toomsoni loeng „Õnnelikuna oma nahas: naha tervisest ja kaitsmisest nahaarsti pilgu läbi“. Tule kuulama!...


Näitused

Vaasa pensionäride fotoklubi sügisnäitus trepigaleriis; 

Fotonäitus "Norra värvid" I korruse galeriis;

"Türgi-Eesti sõprussuhted" perioodikagaleriis;

Pärlifantaasiad I korruse galeriis;

Merevaigus taimedest ehted I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

kolmapäev 19. september 2012 09:43 Vanus: 6 aastat

Mürakarukool kutsus mürakarud kokku

26. septembril avas kevadel hoo sisse saanud Mürakarukool taas oma uksed. Pärast pikka suve on mõned mürakarud juba koolisaginat taga igatsema hakanud. Raamatukogu esimese korruse saalis said kokku 1,5-4 aastased lapsed koos ema-isa, vanaema-vanaisa või hoidjaga. Et Mürakarukoolis sisse- ega väljaastumiseksameid ei korraldata, võivad julgesti kohale tulla kõik vanad ja uued õpilased - koosolemise lusti jagub kõigile.

Ehkki lõbusas eas seltskond nende jaoks varutud aja ja ruumi kerge vaevaga  marulise müramisega täidaks, on õpetaja Katrin Hildunenil sootuks põnevamad plaanid. Mürakarukoolis käiv laps õpib temaga kaasas oleva täiskasvanu abiga kuulama, vaatama, rütmisalmi ütlema, lauluviisi jälgima, kaasa tantsima ja mängima.Ta ei oska veel raamatut lugeda ega tunne tähtigi, aga astub läbi selliste tegevuste esimesi suuri samme selles suunas.
Et raamatutest juba algusest peale loomulikud kaaslased saaksid, on väikeste uudishimulike tarvis saalis raamatukorv koos papiraamatutega. Meeldima hakkamise korral saab raamatuid kohe koju kaasa laenutada. Suutlikuma tähelepanuvõimega põnne ootab aga peale pooltundi teise korruse raamatumaailm, kus loo- ja pildivalik väga suur.
Nii kõige aremad, kui kõige vallatumad ja kõik ülejäänudki Mürakarukoolis käijad õpivad ise olemise ja teistega koos olemise suurt kunsti ning hakkavad ajapikku oma vanemaid mõne koolis kuuldud riimi, lauluümina või lihtsalt uue sõnaga üllatama. Niiviisi rääkisid kevadistes pooltundides käinud põnnide emad.   
Mürakarukool hakkab toimuma kaks korda kuus kolmapäeviti ja on osavõtjatele tasuta. Kaasa võib võtta istumisaluse või padja.