Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

neljapäev 26. november 2015 12:57 Vanus: 2 aastat

Mürakarukooli karud tegid piparkooke

2. detsembril kogunesid Mürakarukooli kõiki pooleteist kuni nelja aasta vanused poisid-tüdrukud pühadeks valmistuma. Koos vanemate ja vanavanematega õpiti Keskraamatukogu saalis piparkoogitarkust ja vaadati, kas päkapikud juba piiluvad.

Õpetaja Katrin Hildunen-Alvela kutsub lapsed lumehelbeid puhuma, talviseid harjutusi tegema, marakaid sahistama ja laulma. Üheskoos tuletatakse meelde juba tuttavaid talviseid sõnu ning õpitakse uusigi. Karuperel on kombeks kolmapäeviti meekooki küpsetada, aga täpselt karu kasuka värvi piparkooke armastavad nii metsa- kui mürakarud eriti.
Saalis ootab pisipõnne ka raamatukorv, kust oma käega toredat vaatamist võib valida. Seekord leiab sealt ka Kristina Schaeferi ja Outi Kadeni raamatu päkapikulastest, kes  usinasti ringi sagivad. Ainult Paul on ennast lugema ja Siim tembutama unustanud.
Mürakarukoolis õppemaksu ei ole. Kaasa tasuks võtta vaid vahetusjalatsid.