Lasteleht

neljapäev 12. juuli 2018 Suvine otsimismäng kutsub Pärnut avastama

Tule Pärnu mängu mängima! Esmalt tuleb raamatukogu lasteosakonnast üles leida küsimused ja seejärel neile vastused nuputada. Kas küsitu ka tõele vastab, tasub üle kontrollida suvises Pärnus jalutades.


neljapäev 12. juuli 2018 Raamatukogude suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) avatud E-R 10-18, L 10-15; Ranna raamatukogu (Papiniidu 50) E-R 11-18; Rääma raamatukogu (Kaevu 27) T-R 11-18; L 10-15.


kolmapäev 30. mai 2018 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas

5. juunil toimus Pärnu Keskraamatukogu rippsaalis traditsiooniline Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi öömälukas!


Näitused

Köitekunsti valiknäitus "Eesti kirjandus Eesti köites" I korruse galeriis;

Pärnu Kunstikooli täiskasvanute kursuslaste maalid I korruse galeriis;

100 hetke Eesti Vabariigi noorusajast sõnas ja pildis trepigaleriis;

Fotonäitus "Eesti-Läti-Leedu 100" perioodikagaleriis;

"Korruptsiooni mitu nägu" perioodikagaleriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 28. detsember 2015 15:16 Vanus: 3 aastat

Mürakarukoolis kepsutasid julged jänesed

Mürakarukoolis said uuel aastal taas kokku pisipõnnid ja nende vanemad. 6. jaanuaril oli keskraamatukogu saal just selle kooli õpilaste tarvis patjadega täidetud. Laulumängud pooleteist kuni nelja aasta vanustele avastajatele tõi kaasa Mürakarukooli muusikaõpetaja, rõõmsad pildiraamatud valisid korvi raamatukoguhoidjad.

Mürakarutunnis kepsutsid hoogsalt ringi julged jänesed. Kartlikuma loomuga pikk-kõrvad jalutasid salakesi rahulikumas rütmis. Kellele uued sõnad, riimid ja viisid paremini meelde jäävad, see selgub ükskord hiljem. Üheskoos lauldi-tantsiti ka tuttavaid talvesõnu ja tuletati meelde meisterdamisnippe.
Veel sai tutvust teha uhiuue jäneseraamatuga. Kertu Sillaste imevahva lugu "Ei ole nii!" on saanud Aasta Rosina auhinna. See räägib väikeset jänesest, kes keset külma talve ükshaaval oma hirme ületab ja aina julgemaks muutub. Vastu suurt suve õpib ta selgeks elutarkuse: "Jänesed saavad alati hakkama!".
Mürakarukoolis õppemaksu ei ole ja kooliuksest võib sisse astuda kasvõi poole aasta pealt. Kaasa tasuks võtta vahetusjalatsid.