Lasteleht

reede 16. märts 2018 Arvutiabi seenioritele

Pärnu Keskraamatukogus toimuvad 25. aprillil individuaalsed koolitused neile, kes vajavad abi arvuti ja nutiseadmete kasutamisel. Info ja eelregistreerimine perioodikasaalis, telef. 445 5706


Näitused

Vello Paluoja joonistatud portreed "Inimesi Pärnu ajaloos" I korruse galeriis;

Marge Nelgi illustratsioonid Mehis Heinsaare raamatule "Unistuste tappev kasvamine" trepigaleriis;

Merli Kasemetsa moevisandid "Värvide harmoonia" perioodikagaleriis;

Riina Georgi ja õpilaste keraamika (Pärnu Kunstikool) I korruse galeriis.

Raamatunäitused Pärnu Keskraamatukogus:

Loe pikemalt

esmaspäev 28. detsember 2015 15:16 Vanus: 2 aastat

Mürakarukoolis kepsutasid julged jänesed

Mürakarukoolis said uuel aastal taas kokku pisipõnnid ja nende vanemad. 6. jaanuaril oli keskraamatukogu saal just selle kooli õpilaste tarvis patjadega täidetud. Laulumängud pooleteist kuni nelja aasta vanustele avastajatele tõi kaasa Mürakarukooli muusikaõpetaja, rõõmsad pildiraamatud valisid korvi raamatukoguhoidjad.

Mürakarutunnis kepsutsid hoogsalt ringi julged jänesed. Kartlikuma loomuga pikk-kõrvad jalutasid salakesi rahulikumas rütmis. Kellele uued sõnad, riimid ja viisid paremini meelde jäävad, see selgub ükskord hiljem. Üheskoos lauldi-tantsiti ka tuttavaid talvesõnu ja tuletati meelde meisterdamisnippe.
Veel sai tutvust teha uhiuue jäneseraamatuga. Kertu Sillaste imevahva lugu "Ei ole nii!" on saanud Aasta Rosina auhinna. See räägib väikeset jänesest, kes keset külma talve ükshaaval oma hirme ületab ja aina julgemaks muutub. Vastu suurt suve õpib ta selgeks elutarkuse: "Jänesed saavad alati hakkama!".
Mürakarukoolis õppemaksu ei ole ja kooliuksest võib sisse astuda kasvõi poole aasta pealt. Kaasa tasuks võtta vahetusjalatsid.